دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

«شمارش معکوس تا آغاز سال ۱۰۰۰»

danesheroz فروردین ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
«شمارش معکوس تا آغاز سال ۱۰۰۰»

این کتاب یکی از عناوین مجموعه «مدرسه نابودکنندگان اژدها» برای کودکان نوجوانان است. «شمارش معکوس تا آغاز سال ۱۰۰۰» هفتمین عنوان از مجموعه «مدرسه نابودکنندگان اژدها» است که به قلم کیت مک مولان برای نوجوانان نوشته شده است.

ویگلاف شخصیت اصلی داستان‌های «مدرسه نابودکنندگان اژدها»، پسری نوجوان است که با یک مرد دوره‌گرد آشنا می‌شود و این آشنایی او را به رفتن به مدرسه اژدهاکشی علاقه‌مند می‌کند. ویگلاف با کمک مرد دوره‌گرد موفق می‌شود سر از این مدرسه درآورد و در این مدرسه با شخصیت‌های عجیب و غریبی روبه‌رو می‌شود و حوادث خاصی را پشت سر می‌گذارد.

در این کتاب، سال ۹۹۹ است و طبق یک پیشگویی مرموز، پایان دنیا نزدیک است. اما ویگلاف پسری را به نام زاک ملاقات می‌کند که ادعا می‌کند از آینده آمده است. زاک دلایل محکمی دارد که ثابت می‌کند بعد از سال ۱۰۰۰ دنیا به پایان نرسیده است!

در پایان هرکدام از کتاب‌های مجموعه «مدرسه نابودکنندگان اژدها»، سالنامه تحصیلی مدرسه نابودکنندگان اژدها چاپ می‌شود که شامل تصاویر و مطالب جالبی درباره محیطی است که نویسنده این مجموعه خلق کرده است. پایین نماد مدرسه نابودکنندگان اژدها نوشته شده است: چه نیکو بُوَد زر و گوهر!

در سالنامه تحصیلی کادر آموزشی و دانش‌آموزان مدرسه نابودکنندگان اژدها معرفی شده‌اند. یکی از اعضای کادر آموزشی «سر مورت دو مورت» است که این چنین معرفی شده است: سر مورت استاد دوست‌داشتنی ما در درس نابود کردن اژدها در دوره مقدماتی، متوسطه و پیشرفته است. سر مورت می‌گوید که در جوانی او را «مصیبت اژدها» می‌نامیدند. (درست نمی‌دانیم که معنی آن چیست، ولی به نظر چیز وحشتناکی می‌آید.) آخرین مبارزه او با خطرناک‌ترین اژدهاها بوده، یعنی شوالیه‌ریزکن. در همان ابتدای مبارزه، نفس ناخوشایند اژدها در کلاهخود سر مورت نفوذ کرده و از آن زمان به بعد، آدم دیگری شده است.

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۴
کد خبر : 12144
بازدیدها: 272

پاسخی بگذارید »