پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانشمندان هسته ای ایران چرا و چگونه ترور می شوند؟

شلیک به دانش

danesheroz بهمن ۲۷, ۱۳۹۱ ۰

این بولتن ویژه با بررسی مبانی نظری و چرایی ترورهای صورت‌گرفته علیه دانشمندان هسته‌ای ایران آغاز می‌شود. در ادامه ترور پنج نخبه هسته‌ای کشور به‌صورت موردی موشکافی شده و سپس اسناد تکان‌دهنده‌ای درباره آمران و عاملان ترورها ارائه می‌شود. بخش پایانی بولتن به نتیجه‌گیری علمی اختصاص داده شده است

پژوهشگر: محمد امین آبادی
تعداد صفحات: ۸۰
قطع: بولتن (رقعی)
نوبت چاپ: اول: بهمن ۱۳۹۰
قیمت: ۲۵۰۰ تومان
شمارگان: ۵۰۰ نسخه

 

 

راهنمای سفارش:هزینه بولتن های درخواستی را به شماره حساب ۲۵۷۹۷۹۷۴۰ یا شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۰۸۴۷۰ به نام موسسه خبرگزاری فارس نزد بانک ملت شعبه کندوان کد ۶۳۵۶۰ واریز کرده و فیش واریزی را به همراه نشانی دقیق پستی و شماره تماس خود از طریق نمابر به شماره ۸۸۹۱۳۲۷۹-۰۲۱ ارسال فرمائید. برای هماهنگی نیز می توانید با شماره تلفن ۸۸۹۱۳۲۷۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید. هزینه ارسال رایگان است.

شرایط تخفیف:

برای سفارش های رسیده از ۱۰ نسخه به بالا ۱۰ درصد، از ۱۰۰ نسخه به بالا ۲۰ درصد و از ۵۰۰ نسخه به بالا ۳۰ درصد تخفیف لحاظ خواهد شد.

 

معرفی بولتن:

 

در مقدمه این بولتن ویژه آمده است: «در سالروز ترور شهید دکتر مسعود علیمحمدی، طی عملیاتی تروریستی مقابل دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) مصطفی احمدی‌روشن از دانشمندان جوان هسته‌ای کشور، که معاون بازرگانی سایت نظنز نیز بود و در زمینه تهیه و خرید تجهیزات هسته‌ای فعالیت داشت، به شهادت رسید. این خبر در اولین ساعات پیش از ظهر ۲۱ دی ماه ۱۳۹۰ روی خروجی سایت‌های کشور و به تَبَع آن در صدر اخبار رسانه‌های جهان قرار گرفت. این پنجمین سوء‌قصد به جان دانشمندان برجسته کشور محسوب می‌شد. درمورد اهداف این ترورها، کشورها واحیاناً گروه‌هایی که پشتیبان آن هستند، گمانه‌زنی‌های متفاوتی در این دو سال و از زمان شروع این سلسله از ترورهای آکادمیک از سوی محافل مختلف سیاسی و امنیتی صورت گرفته است؛ اما نه تنها مستندات غیرقابل انکاری درباره آمران و عاملان این ترورها وجود دارد، بلکه اهداف و انگیزه‌های پشت‌پرده این ترورها از منظر منطق کنونی حاکم بر سیاست بین‌الملل به خوبی قابل تبیین و بررسی است. این ترورها را می‌توان در چارچوب استراتژی کلان تخاصم غرب با جمهوری اسلامی ایران تبیین کرد».

 

نویسنده تأکید کرده است که: «در تهیه این بولتن به هیچ وجه به اظهارات مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران که انگشت اتهامات را به سوی سازمان‌های اطلاعاتی غربی نشانه رفته‌اند، استناد نشده است؛ بلکه همه مستندات از منابع غربی ذکر گردیده است».

 

در انتهای بولتن، تصویر برخی اسناد درباره ترور دانشمندان هسته‌ای نیز آورده شده است.

جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۵
کد خبر : 6895
بازدیدها: 268

پاسخی بگذارید »