چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گزارش اختصاصی دانش روز با علی شیرین زاد، کاندیدای شورای شهر کرج

شعار ندادن خود نوعی فریاد و اعتراض به این روش و منش غلط است تا شاید روزنه ای از امید در جهت رفع آن حاصل آید.

danesheroz خرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
شعار ندادن خود نوعی فریاد و اعتراض به این روش و منش غلط است تا شاید روزنه ای از امید در جهت رفع آن حاصل آید.

 به  گزارش اختصاصی گزارشگر سیاسی دانش روز، سوابق اجرایی و فعالیت های خود را شرح دهید. الف- تحصیلات علی شیرین زاد در سال ۱۳۵۰ در محله نظام آباد تهران در یک خانواده مذهبی، ولایی و انقلابی دیده به جهان گشود.مهاجرت خانواده ی او به کرج در سال ۱۳۵۳ سبب شد تا او دوران رشد و [&hellip

 به  گزارش اختصاصی گزارشگر سیاسی دانش روز، سوابق اجرایی و فعالیت های خود را شرح دهید.
الف- تحصیلات
علی شیرین زاد در سال ۱۳۵۰ در محله نظام آباد تهران در یک خانواده مذهبی، ولایی و انقلابی دیده به جهان گشود.مهاجرت خانواده ی او به کرج در سال ۱۳۵۳ سبب شد تا او دوران رشد و نمو  و تحصیلات مقدماتی خویش را در ایران کوچک سپری نماید. بعد از اخذ دیپلم در رشته علوم تجربی ، مسیر خود را در دانشگاه تغییر داد و به تحصیل در رشته ی فیزیک کاربردی گرایش حالت جامد پرداخت. فعالیت های خستگی ناپذیر و از سر شوق وی در زمینه های فرهنگی وی را ترغیب کرد تا کارشناسی ارشد خود را در رشته ی مدیریت فرهنگی دنبال نماید. این همان مسیری بود که او را در رسیدن به پاسخ بسیاری از پرسش های بی جوابش در حوزه ی فرهنگ واجتماع یاری رساند.
پیوند علی شیرین زاد با جامعه دینی سبب شد تا او در اعوان نوجوانی حضور و فعالیت خویش را در هیآت مذهبی تهران و کرج تقویت نموده و افتخار شاگردی درس اخلاق مرحوم حضرت آیت الله موسوی شالی را به مدت به مدت بیش از ۱۲سال در دفتر زندگی اش ثبت نماید. او همچنین درک محضر اساتیدی چون مرحوم آیت الله سید علی مدرسی یزدی و حضرت آیت الله سید محمود مدرسی و حجج اسلام افشاردوست و میلانی نژاد را از دیگر توفیقات دوران زندگی خویش می داند.این پیوند سازنده او را در سال های کنونی به تشکیل جبهه فرهنگی  در راستای جلوگیری از ترویج عرفان های کاذب ترغیب نمود تا ضمن عضویت در هیئت امنای مسجد امام سجاد(ع) میدان توحید، و تصدی امور فرهنگی این خانه خدا، مسئولیت برگزاری سلسله مباحث و جلسات اخلاق و عرفان عملی را بر عهده گیرد. مدیریت کانون فرهنگی هنری توحید کرج و مدیریت کانون قرآن و مهد قرآن منطقه ۷ شهر تهران از جمله گرایشات او در حوزه فعالیت های مذهبی است.
شیرین زاد را در عرصه مدیریت فرهنگ و هنر و تئوری پردازی پیرامون این مهم نیز باید کوشا و قادر دانست. ارائه و طراحی الگوی مدیریت تنوع فرهنگی کلانشهر کرج، ابتکار طرح جامع فرهنگی شهرستان کرج،مدیریت پژوهشی جبهه فرهنگی خادمین شهدای کرج، مدیریت مجتمع فرهنگی ورزشی آترسان، مدیریت اجرایی فرهنگ سرای اندیشه، ریاست خانه ی فرهنگ کاج تهران، ریاست نگارخانه ی آفرینش اندیشه تهران و ریاست فرهنگ سرای میثاق کارنامه پررنگ فعالیت ایشاندر حوزه یاد شده است.
شیرین زاد علاوه بر این ، در سایر امور اجرایی و آموزشی نیز حضور خود را با نمره بالا سپری کرده است. عضویت در کارگروه تخصصی چشم انداز ۱۴۰۴ مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسئولیت پشتیبانی و تدارکات امور اداری شهرداری ماهدشت، مدیریت موسسه آموزشی،پژوهشی و درمانی احیای سلامت در استان البرز،مدیریت موسسه کشت و صنعت فدک، عضویت در انجمن سخنرانان ایران تدریس در موسسه سخنوران پارسی بیان از جمله این حضور است.
او که در کنار تمام فعالیت های سازنده اش در حوه فرهنگ، هنر و آبادانی، میدان سیاست را  نیز با توجه به اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی فراموش ننموده، با حضور و فعالیت خود در تشکل های سیاسی شهر تهران و کرج، کاندیدای حضور در مجلس هفتم در حوزه انتخابیه تهران، عضویت در جبهه متحد اصولگرایان کشور،، دبیری جبهه متحد اصولگرایان شهرستان کرج در انتخابات مجلس هشتم و کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دور نهم ، به عنون تنها کاندیدای جبهه پایداری با بیش از ۴۳۰۰۰ رای را در کارنامه خود رقم زده است.
او در نهایت در این مقطع نیز بر مبنای احساس تکلیف شرعی و سیاسی پا به عرصه چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر نهاده و امید است حضور او و سایر نیروهای جوان و دلسوز انقلاب، سبب رشد و بالندگی بیش از پیش شهر گردد.
 شعاری برای خود انتخاب کرده اید؟
ما شعار نداریم
چرا این شعار را انتخاب کرده اید؟
در زمانی که ذهن مردم از شعارهای رنگارنگ و بیش از حد و به عمل نرسیده مسئولین و کاندیداها اشباع و دیدگاه آنان نسبت به این سخنان به سیاهی و تردید گرویده است، شعار ندادن خود نوعی فریاد و اعتراض به این روش و منش غلط است تا شاید روزنه ای از امید در جهت رفع آن حاصل آید.
آیا به خودتان رای می دهید؟
در دنیا دو گروه وجود دارند: اول گروهی که به خود میخوانند و دوم گروهی که به خدا میخوانند
ما خود را عضو در گروه دوم میدانیم. ما به خدا و به هر مسیر، مرام و تفکری که انسان را به خدا و ارزش های خدایی برساند دعوت می کنیم. اگر در این مسیر عزیزی به سوی آغوش بگشاید، استقبال میکنیم و دست او را به گرمی می فشاریم و در صورتی که فرد دیگر را نیز در این مسیر مشاهده کنیم ،  و چه ضعیف تر و چه قوی تر ، او را به جد یاری می رسانیم تا بیرق گفتمان و ارزش های اسلامی و انسانی ، همچنان برافراشته بماند.
 حرف پایانی:خطاب به معلمان و فرهنگیان
ارزش و قدر و منزلت یک گوهر ، یک دُر ، یک الماس هیچگاه تخمین زدنی نیست، هرچند که عده ی زیادی از افراد همچون من بخواهند آن ها را در غالب کلمات و یا معیارهای مادی و معنوی دیگری ارزیابی کنند. بدون شک قدر و جایگاه معلم در پاره ای از جهات اگر بیش از پدر و مادر نباشد کمتر نیست. اوست که خمیر مایه ی جان و ذهن آدمی را در دست می گیرد و با دست های توانای خود به الگوهای درخشان روزگار تبدیل می کند و در تمام مدت همچون پدر و مادری دلسوز نگران کودکان و نوجوانان و جوانان جامعه است تا  مسیر دانش و آگاهی را که تنها تمایز و برتری خدادای بین انسان و حیوان است به درستی طی کنند. شغلی انبیائی که هیچگاه در میدان عشق و عاشقی به دیده ی یک شغل دیده نشد.  مردان و زنان بسیاری را می شناسم سزاوار تکریم و احترام بی پایان به سبب خلق صحنه های زیبای زندگانی و امتداد دهنده ی رودخانه های زلال یکرنگی و بی ریایی که تنها در یک کلمه آن ها را خطاب می کنیم: «معلم». گل واژه ای زیبا که نیازمند رسیدگی و تکریم بیش از پیش است تا بتواند  همچون گذشته در باغ زیبای ایران زمین، گل های زیباروی ما را پرورش دهد . امید است که بتوانم در خدمت به آنان سرفراز باشم و شرمنده ی این بزرگواران نشوم  .
گزارشگر: مهسا محمدی
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۷
کد خبر : 25400
بازدیدها: 293

پاسخی بگذارید »