چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شعار امسال هفته سلامت: یک عمر سلامت با خود مراقبتی

danesheroz1 فروردین ۹, ۱۳۹۳ ۰
شعار امسال هفته سلامت: یک عمر سلامت با خود مراقبتی

دانش روز: دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت گفت: شعار امسال هفته سلامت که از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار می شود، « یک عمر سلامت با خود مراقبتی» است

به گزارش دانش روز، از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، دکتر «عباس زارع نژاد» تاکید کرد: آموزش و اطلاع رسانی در گسترش فرهنگ خودمراقبتی و توانمندسازی مردم برای حفظ سلامت خود، نقش بسیار مهم و اساسی دارد.

وی افزود: اطلاع رسانی ها باید به گونه ای باشد که مردم از برنامه های اصلاح سبک زندگی استقبال کنند و نگاه قدیمی به سلامت که آن را تنها در تجویز دارو و بستری شدن در بیمارستان می دانند، تغییر یابد.

زارع نژاد در تعریف مفهوم خودمراقبتی گفت: خودمراقبتی یعنی ما رفتارهایی انجام دهیم که مراقب باشیم تا بیمار نشویم یا اگر بیمار هستیم ، سریع تر بهبودی حاصل شود و از بروز عوارض بیماری جلوگیری شود که این کار تابع چارچوب های علمی و مشخص است.

وی ادامه داد : وقتی افراد آموزش دیدند که مراقب خود باشند، بخش عظیمی از بیماری های غیرواگیر قابل پیشگیری و عوامل خطرساز، کنترل می شوند.

زارع نژاد،راهبرد خودمراقبتی را یک ضرورت در برنامه های آینده وزارت بهداشت دانست که با گسترش این فرهنگ در سایه مشارکت مردمی و همکاری های بین بخشی می توان در پیشبرد برنامه های سلامت جامعه و کاهش مرگ و میر در کشور، گام موثری برداشت.

شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۲
کد خبر : 102236
بازدیدها: 681

پاسخی بگذارید »