یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شریعتمداری: ۹ دی ایستگاه آخر فتنه بود

danesheroz1 دی ۳, ۱۳۹۲ ۰
شریعتمداری: ۹ دی ایستگاه آخر فتنه بود

دانش روز: حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان بعد از ظهر امروز سه‌شنبه در دومین همایش بزرگ «دانشگاه سدی در برابر فتنه» که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اربعین حسینی اظهار داشت: پرداختن به همه ابعاد ماجرای فتنه بسیار دشوار است چراکه مسائل در این زمینه فراوان است

به گزارش دانش روز، مدیرمسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه موضوعاتی که مطرح می‌کنم همه مبتنی بر اسناد قابل دسترسی بوده و جزء اسناد پنهان نیست که کسی توان دسترسی به آن را نداشته باشد، تصریح کرد: ۹ دی ایستگاه آخر فتنه بود. فتنه‌ای که یک فصل چند ماهه را به جای سه ماهه طی کرد.
  وی یادآور شد: فتنه ۸۸ اما بسیار گسترده‌تر، پردامنه‌تر و پیچیده‌تر از جنگ احزاب در صدر اسلام بود.
  شریعتمداری اظهار داشت: در فتنه ۸۸، مسئول شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی می‌گوید ائتلاف سفید ما نتیجه نداده است و یک سال قبل از وی، آقای جان‌کین از MI6 وارد ایران می‌شود و یکی از موضوعاتی که در کارگاه آموزشی با عوامل بازیگر بعدی فتنه مطرح می‌کند، موضوع ائتلاف سفید است.
  وی افزود: درباره ائتلاف سفید توضیح می‌دهد که اگر قرار باشد هر کدام با حفظ مواضع خود وارد میدان شوید، حتما از جمهوری اسلامی شکست خواهید خورد. چاره کار این است که فعلا اختلافات کنار گذاشته شود و روی یک نقطه اتفاق نظر صورت گیرد که آن هم مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.
  مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه گروه‌هایی که تا آن زمان با یکدیگر مثل کارد و پنیر بودند کنار یکدیگر جمع می‌شوند، افزود: بهاییان، منافقین، مارکسیست‌ها، حزب دموکرات، توده‌ای‌ها و حتی کسانی مثل عبدالمالک ریگی هم کنار یکدیگر جمع می‌شوند تا جایی که عبدالمالک ریگی می‌گوید ما در مقابل آزادی دستگیرشدگان فتنه حاضریم نیروهای انتظامی‌ را که به اسارت گرفته‌ایم، آزاد کنیم.
  وی با تاکید بر اینکه همه این گروه‌ها در فتنه در یک نقطه اتفاق نظر داشتند و آن براندازی و مخالفت با جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند، این ماجرا بیش از ۱۰ سال و اندی پیشینه داشته است؛ نکته مهم این است که علت فتنه ۸۸، انتخابات نبود بلکه انتخابات فقط یک بهانه بود و ماجرا از سال‌ها قبل تدارک دیده شد.
  شریعتمداری با طرح این سوال که چرا فتنه‌گران به قوانین انتخابات تن نمی‌دادند، افزود: در آن زمان از آنها خواسته شد اگر اعتراضی دارید از طریق قانونی اقدام کنید و افرادی نیز نزد آنها رفتند و گفتند شما می‌گویید در شمارش آرا اشکالی به وجود آمده، اگر اینطور است صندوق‌ها را دوباره بازشماری کنید اما آنها به این مسئله تن ندادند به دلیل اینکه انتخابات، موضوع فتنه نیست، فقط بهانه‌ای برای آغاز ماجرا است.
  مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه سخنان خود به کسانی که چند سال قبل از فتنه وارد ایران شده بودند، اشاره کرد و اظهار داشت: آقای جان‌کین پاییز ۱۳۷۸ تحت عنوان یکی از اساتید دانشگاه، وارد ایران می‌شود.
  وی در واکنش به اظهارات برخی افراد حاضر در جلسه مبنی بر شعار «کیهان اسرائیل پیوندتان مبارک» خاطرنشان کرد: شما تقصیری ندارید و فرزندان این مملکت هستید. سرانی که شما را فریب دادند، الان سوراخ موش هستند.
  دانشجویان نیز در حمایت از سخنان شریعتمداری یکپارچه فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند.
منبع: دانا
سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۷
کد خبر : 82296
بازدیدها: 305

پاسخی بگذارید »