شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شروع ثبت‌نام تمام دانش‌آموزان از ۱۶ خرداد تا ۱۵ تیرماه / نظارت ۸۰۰ ناظر بر ثبت‌نام دانش‌آموزان

28 danesheroz اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۲ ۰

دبیر ستاد مرکزی نظارت و رسیدگی به امر ثبت نام وزارت آموزش و پرورش، از نظارت ۸۰۰ مسئول و کارشناس ارزیابی در کشور بر امر ثبت نام دانش آموزان از ۱۶ خرداد خبر داد

قاسم مستقیم  با بیان این که دانش آموزان هنگام ثبت نام در مدارس دولتی، فقط هزینه بیمه را پرداخت می کنند، گفت: برای حسن اجرای دستور العمل ثبت نام، علاوه بر فعالیت ناظران در استان ها و مناطق، بازرسان و ناظرانی از سوی اداره کل ارزشیابی و رسیدگی به شکایات به صورت محسوس و نا محسوس از واحدهای آموزشی دستاوردهای ثبت نام در سراسر کشور، بازدید می کنند .

وی افزود: ستاد نظارت بر ثبت نام دانش آموزان در سطح استان، شهرستان، منطقه و ناحیه علاوه بر بررسی مشکلات مشترک و یافتن شیوه های مناسب برای سهولت انجام کار بویژه در شهرهای بزرگ، وضعیت واحدهای آموزشی را از نظر جنسیت، پذیرش، نوع مدرسه و دوره تحصیلی با تاکید بر یک نوبته بودن مدارس تا قبل ازآغاز ثبت نام مشخص و سازماندهی خواهد کرد.

مستقیم، زمان ثبت نام از دانش آموزان در تمامی پایه های تحصیلی را از ۱۶ خرداد تا ۱۵ تیرماه اعلام  و اظهار کرد: اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی قبل از آغاز ثبت نام باید با مراجعه به مدارس ، فرم سنجش سلامت فرزندان خود را دریافت کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکردوپاسخگویی به شکایات وزارت آموزش وپرورش، اول خرداد را زمان آغاز فعالیت پایگاه های سنجش  تحصیلی و سلامت نو آموزان عنوان کردو افزود: ثبت نام قطعی و نهایی دانش آموزان پایه اول ابتدایی با شرکت در طرح سنجش انجام می شود.

وی با اشاره به این که تمامی هنرستان های دولتی موظف هستند در حد ظرفیت های خود، حداکثر در حد تراکم دو کلاس  از دانش آموزان پایه اول متوسطه عمومی ثبت نام کنند ، خاطر نشان کرد : ثبت نام از هنرجویان هنرستان ها  بدون محدوده جغرافیایی و بر اساس ضوابط انجام می شود.

وی تصریح کرد: مدیران مدارس دولتی ملزم هستند  از دانش آموزان میان پایه بدون حضور آنان و اولیا محترمشان ، در فرصت مقررثبت نام کنند

مستقیم، بیشترین علت مراجعه اولیا به ستادهای ثبت نام را درخواست ثبت نام در خارج محدوده واحدهای آموزشی  عنوان کرد و افزود: ثبت در مدارس همجوار و منطقه آموزشی ، با تشخیص ستاد ثبت نام اداره کل آموزش وپرورش انجام خواهد شد.

وی با بیان این که مدیران مدارس می توانند از فرزندان کارکنان دولت در آموزشگاه های نزدیک محل کاروالدین آنان متناسب با ظرفیت مدارس ثبت نام کنند ، یاد آور شد : مدیران و مسئولان ثبت نام ، رعایت احترام و شأن ارباب رجوع بویژه همکاران فرهنگی مراجعه کننده به مدارس را مورد توجه قراردهند.

دبیر ستاد مرکزی نظارت و رسیدگی به امر ثبت نام وزارت آموزش وپرورش از مدیران خواست دستورالعمل ثبت نام همراه با شماره تلفن های پاسخگویی به شکایات ستاد نظارت بر ثبت نام وزارتخانه ، استان و منطقه را در تابلوی اعلانات در معرض دید مراجعه کنندگان قرار دهند.

وی همچنین از مدیران و مسئولان ثبت نام خواست نظارت دقیق ، به موقع وفراگیر در امر ثبت نام دانش آموزان معمول دارند تا موجبات خشنودی خدای بزرگ ، تحقق منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) و سیاست های دولت خدمتگزار جهت اعتلای آموزش وپرورش را فراهم آورند.

مستقیم در پایان شماره تلفن های ستاد مرکزی رسیدگی به امر ثبت نام در وزارت آموزش وپرورش را به این شرح عنوان کرد:

۸۲۲۸۷۰۷۲ -۸۲۲۸۷۰۷۳-۸۲۲۸۲۲۲۹-۸۲۲۸۲۲۲۶-۸۲۲۸۲۲۱۴-۸۲۲۸۲۲۲۱-۸۲۲۸۲۲۲۳

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۵
کد خبر : 16693
بازدیدها: 148

پاسخی بگذارید »