چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شرلی تمپل کودک محبوب هالیوود درگذشت

danesheroz1 بهمن ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
شرلی تمپل کودک محبوب هالیوود درگذشت

دانش روز: شرلی تمپل بلک که به عنوان بازیگر هالیوودی در دوران رکورد بزرگ آمریکا با چشمانی براق روحیه شهروندان آمریکایی را شاد می کرد و در سال های بعد توانست به عنوان دیپلماتی آمریکایی به مسیر حرفه‌ای اش ادامه دهد، در سن هشتاد و پنج سالگی درگذشت

به گزارش دانش روز، به گفته خانواده بلک در بیانیه ای که امروز سه شنبه منتشر شد، این بازیگر که در دهه ۱۹۳۰ توانست میلیون ها بیننده را به سمت فیلم های سینمایی جذب کند، در خانه اش در وودساید کالیفورنیا به دلایل طبیعی از دنیا رفت.

در این بیانیه آمده است: ما به او برای دستاوردهای یک عمر زندگی به عنوان یک بازیگر، دیپلمات و مهم تر از همه به عنوان مادر، مادربزرگ و همسر دوست داشتنی مان برای ۵۵ سال، درود می فرستیم.

شرلی تمپل به عنوان کودکی باهوش، بازیگوش و دوست داشتنی با موهایی فرفری شناخته می شد. شرلی تمپل‌بلک به عنوان سفیری خوش سخن و صادق در شغلش در کشورهای چکسلواکی و غنا شناخته می‌شد و ثابت کرد که شغل قبلی اش به عنوان یک بازیگر به این معنی نیست که او دیپلمات ضعیفی خواهد بود.

بلک بعد از انتخاب شدن به عنوان سفیر ایالات متحده در غنا در سال ۱۹۷۴ گفت: من اینجا به هیچ وجه مشکل جدی گرفته نشدن به عنوان یک زن و یک دیپلمات را ندارم، تنها مشکل من با آمریکایی هایی بود که ابتدا فکر می کردند من از زمان بازی در فیلم هایم تا کنون رشد نکرده ام.

بعد از انتشار خبر مرگ بلک، تجلیل ها و تحسین های زیادی از گوشه و کنار شنیده شد. دولت چک از بلک تجلیل کرد و او را به عنوان یکی از سمبل های این کشور برای کسب صلح تازه به دست آمده در دوران خدمت او به عنوان سفیر ایالات متحده در سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۲ خواند. وزیر خارجه چک در بیانیه ای گفت: او با جذبه و آزادی بیانش به بازسازی دوستی قدیمی بین کشورها و ملت هایمان کمک بسیار کرد.

همچنین چند تن از بازیگران و افراد شناخته شده دیگر مانند میا فارو، ووپی گلدبرگ و کریستین چنوویت نیز در توییتر از بلک تجلیل کردند.

بلک که روز بیست و سوم ماه آوریل سال ۱۹۲۸ به دنیا آمده بود، در اوایل دهه ۱۹۳۰ مسیر حرفه ای سرگرمی را برای خود انتخاب کرد و در سن ۶ سالگی به شهرت رسید. او تبدیل به یک نشانه ملی شد و شهرت باورنکردنی او باعث خلق عروسک های شبیه به او، انواع و اقسام لباس ها و اختراع های جدید شرلی تمپل شد. او یکی از اولین ستاره هایی بود که از مزایای بازار روانی تازه به وجود آمده آن دوران بهره برد.

او موفق به نقش آفرینی در فیلم هایی مانند «بایست و هورا بکش!»، «خانم مارکر کوچولو» و «چشمان براق» شد و در سال ۱۹۳۵ یک جایزه اسکار ویژه برای خدمت ویژه اش به صنعت سرگرمی دریافت کرد.

وی در طی مدت زمان ۱۰ سال حدود چهل فیلم سینمایی بازی کرد و در سن هشت سالگی و زمانی که حتی واژه ابرستاره به وجود نیامده بود، تبدیل به ابرستاره مورد علاقه همگان شد.

منبع: مهر

 

 

چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۳
کد خبر : 93164
بازدیدها: 141

پاسخی بگذارید »