چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شرایط و ضوابط ورود رشته‌های مختلف دانشگاهی به دانشگاه فرهنگیان

28 danesheroz خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
شرایط و ضوابط ورود رشته‌های مختلف دانشگاهی به دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به موضوعات مهم در ورود یک رشته تحصیلی به دانشگاه فرهنگیان، گفت: ایجاد رشته‌ای مانند ˝علوم و معارف دفاعی˝ در دانشگاه فرهنگیان به اعلام نیاز وزارت آموزش و پرورش و مجوز وزارت علوم نیازمند است

به گزارش دانش روز ، جهانبخش محبی‌نیا  در پاسخ به این پرسش که آیا امکان ورود رشته‌های مختلف دانشگاهی مانند “علوم و معارف دفاعی” به دانشگاه فرهنگیان امکان دارد یا خیر؟ اظهار کرد: هر رشته تازه ای که بنا باشد در دانشگاه فرهنگیان راه اندازی شود، باید ابتدا توسط شورای گسترش وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مجوز بگیرد.

وی افزود: همچنین هر رشته تحصیلی جدیدی که وارد دانشگاه فرهنگیان شود باید مورد نیاز آموزش و پرورش بوده و از سوی دفتر برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان اعلام شود و پس از آن می توان متناسب با هیئت علمی موجود به سراغ اخذ مجوز رفت.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: نکته دیگری که در راه اندازی هر رشته جدیدی در دانشگاه فرهنگیان باید مورد توجه قرار گیرد، دارا بودن استاد و استاد یار و مربی لازم است و در آن صورت می توان اقدام به راه اندازی هر رشته جدیدی همچون علوم و معارف دفاعی کرد.

وی افزود: در واقع می توان این فرایند را برای تمامی رشته های ایجاد شده در این دانشگاه متصور بود و نیاز هر رشته جدیدی باید از سوی دفتر برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش اعلام شود و پس از آن دیگر مراحل راه اندازی صورت گیرد.

 

منبع : پانا

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۶
کد خبر : 20491
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »