یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شرایط و اعلام نتایج نقل و انتقال معلمان در گفت‌وگوی حاجی بابایی

danesheroz2 خرداد ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
شرایط و اعلام نتایج نقل و انتقال معلمان در گفت‌وگوی حاجی بابایی

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معاونان توسعه منابع پشتیبانی نباید در امر نقل و انتقال فرهنگیان به ویژه از یک استان به استان دیگر سخت‌گیری کنند، گفت: انتقال به شهر تهران، ممنوع است، لذا فرهنگیان در این خصوص مکاتبه‌ای با اداره و وزارتخانه نداشته باشند.

به گزارش گروه علمی دانش روز، حمیدرضا حاجی‌بابایی  با بیان اینکه معاونان همچنین باید حق و حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان را به طور کامل پرداخت کنند، افزود: به منظور کیفیت‌بخشی به امر سامان‌دهی و استفاده بهینه از نیروی انسانی موجود در مناطق آموزش و پرورش، مسوولیت نقل و انتقال نیروهای رسمی، پیمانی و شاغل در واحدهای آموزشی جهت انتقال درون و برون استانی بر عهده ادارات کل آموزش و پرورش کل استان‌هاست.

وی با بیان اینکه انتقال به شهر تهران، ممنوع است، از فرهنگیان خواست در این خصوص مکاتبه‌ای با اداره و وزارتخانه نداشته باشند، ضمن آنکه انتقال به ادارات و مناطق تابعه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در جنسیت زن تنها در دوره‌های ابتدایی، فنی حرفه‌ای و کار و دانش امکان‌پذیر است.

به گفته حاجی‌بابایی، کلیه حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر منتقل‌شدگان دائم و موقت از تاریخ اول مهر ماه از محل اعتبارات اداره کل آموزش و پرورش مقصد پرداخت خواهد شد.

اعلام نتایج درخواست‌های نقل و انتقال فرهنگیان تا ۱۵ مرداد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه درخواست تقاضای انتقال از اول اردیبهشت ماه امسال آغاز شده است، گفت: تا اول تیرماه درخواست‌های نقل و انتقال فرهنگیان در اداره مقصد، بررسی شده و نتایج آن تا ۱۵ مرداد ماه به اداره آموزش و پرورش مبدا اعلام می‌شود.

حاجی‌بابایی ادامه داد: مدیران و معاونان توسعه منابع و پشتیبانی آموزش و پرورش نباید در امر نقل و انتقال فرهنگیان به ویژه از یک استان به استان دیگر سخت‌گیری کنند. همچنین باید حق و حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز به طور کامل پرداخت کنند.

معلمان خود را استاد دانشگاه بدانند نه یک کارمند

وی درباره نظام رتبه‌بندی معلمان نیز گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان به این معنا است که معلم کارمند نیست و با اجرای این طرح تحول، کیفیت آموزش و پرورش در حد بالایی ارتقا خواهد یافت.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا برنامه‌ها را به سمت و سویی ببریم که کارکنان آموزش و پرورش احساس نیاز نکنند و معلمان نیز خود را استاد دانشگاه بدانند، نه یک کارمند.

منبع: ایسنا

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۵
کد خبر : 30144
بازدیدها: 530

پاسخی بگذارید »