پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شرایط اخراج پلیس های متخلف

danesheroz1 تیر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
شرایط اخراج پلیس های متخلف

دانش روز: رئیس پلیس کشور گفت: پلیس هایی که رشوه گرفته یا با متهمان تبانی کنند بدون اغماض اخراج می شوند

 

به گزارش دانش روز، سردار اسماعیل احمدی مقدم در همایش سراسری معاونان نیروی انسانی با اشاره به فرمایشات گهربار معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره)، درخصوص برکات ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: این ماه، ماه ضیافت الهی و تعطیلی شهوات در انسان است به نحوی که دریچه های نورانی خداوند باز شده و انسان آمادگی ارتباط با پروردگار خود را پیدا می کند، که این اصل جهاد اکبر است.

وی با اشاره به اینکه یاد خدا باید ذکر قلبی ما شود، تصریح کرد: البته قلبی شدن کافی نیست بلکه باید همه اعضا و جوارح انسان در راه خدا یکی شده و به وحدت برسند، در صورت تحقق این امر، بنده به اوج خداپرستی نائل می شود؛ انسان در صورت پیدا کردن معرفت قلبی بطور کلی از گناه فاصله می گیرد، انشاالله در ماه مبارک رمضان امسال به این مهم دست پیدا کنیم.

احمدی مقدم تصریح کرد: مأمور پلیسی که سر چهار راه می ایستد به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) “مجاهد فی سبیل الله” است، باید به مأموران خود آموزش دهیم که برای رضای خدا کار کنند؛ کسانی که مال حرام را به زندگی خود وارد می نمایند از یاد خدا دور شده و دچار گرفتاری و مشکلات متعددی می شوند.

وی از سرمایه انسانی به عنوان مهم ترین زیر بنای ساختار ناجا نام برد و گفت: نیروی انسانی بر همه چیز غلبه دارد، نمی توان همه چیز را الکترونیکی و کامپیوتری کرد، بعنوان مثال نمی توان به جای افسر پرونده در کلانتری ها رایانه گمارد تا بر پرونده بصورت سیستمی قضاوت کند بلکه حضور فرد و قضاوت وی برای پرونده بسیار مهم است.

احمدی مقدم بر سرمایه گذاری در بخش منابع انسانی تاکید کرد و گفت: این سرمایه گذاری باید با هدف رشد و تعالی صورت گیرد.

فراهم شدن بسترهای لازم برای تقویت استعدادهای کارکنان

وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه باقرالعلوم در ناجا، گفت: این قرارگاه به منظور شایسته سالاری در بین کارکنان نیروی انتظامی است به نحوی که باید بسترهای لازم بمنظور تقویت استعدادهای کارکنان را فراهم کنیم.

رئیس پلیس کشور ادامه داد: در این قرارگاه باید بسترهای لازم جهت رسیدن به پلیس شایسته آماده شود؛ پلیس شایسته تنها در پلیس حرفه گرا، دارای منزلت اجتماعی، فناوری نوین، تجهیزات مدرن تعریف نمی شود بلکه باید انسانی به واقع متعهد و شایسته باشد.

احمدی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود درباره آینده کارکنان این سازمان، اظهار داشت: هرکدام از درجه داران امروز، فرماندهان فردا هستند که با کفایت و کاردانی خود به این مقام دست می یابند.

وی در خصوص ارتقاء و نهادینه کردن فرهنگ سازمانی، گفت: نوسازی تنها در ابزار و ساختمان نیست بلکه در مدیریت، تحول، علم محسوب می شود و گام اول آن، نوسازی در اندیشه و نگرش ها است.

باور داشتن “ما می توانیم” در نیروی انتظامی

وی تصریح کرد: باید جمله ” ما می توانیم ” را در باور خود نهادینه کنیم، در صورتی که این عمل را انجام دهیم قطعا قادر به انجام هر کاری هستیم.

احمدی مقدم در ادامه با بیان اینکه خلاقیت، سازمان را متحول می کند، گفت: ارزشهای سازمانی باید مبتنی بر رشد خلاقیت و نوآوری باشد نه سکون و ایستایی.

وی با تاکید بر مهندسی نیروی انسانی، گفت: در این مهندسی باید بدانیم چه کسی را و در کدام رده جذب کنیم، گاهی اوقات مشاهده می شود فردی که برای رده ای استخدام می کنیم، فاقد استعداد است بنابراین باید حین جذب افراد، استعدادیابی کنیم.در صورتی که استخدام بی رویه و براساس منطق سازمانی نباشد آثار سوء آن را در سازمان مشاهده می کنیم.

تاکید رئیس پلیس بر حرفه و مهارت محوری در سازمان

احمدی مقدم با اشاره به اینکه درجات در نیروی انتظامی باید نوعی رقابت میان کارکنان ایجاد کند، گفت: قوانین ما درجه محور است در حالیکه باید حرفه و مهارت محوری جای آن را بگیرد، بنابراین باید در سازمان مهارت ها و نه درجات، حرف اول را بزنند.

وی درخصوص نحوه افتتاح و چینش ساختار پلیس فتا، گفت: از پلیس سایبری کشورهای مختلف بازدید کردیم و هم اکنون با توجه به اینکه مدت کوتاهی از تاسیس این پلیس در کشور ما می گذرد شاهد ثبت رکوردهای بالای کشف پلیس فضای مجازی نیروی انتظامی هستیم.

ابزارهای سنجشی باید متناسب با نیازهای روز سازمان باشد

رئیس پلیس کشور درباره نظام ارزیابی، اظهارداشت: این نظام باید قاطعانه بوده و به آن پایبند باشیم، نباید نمرات ارزیابی کارکنان برخلاف واقع داده شود بلکه سنجش ها دقیق صورت گیرد؛ ابزارهای سنجشی باید متناسب با نیازهای روز سازمان باشد.

موارد اخراج کارکنان ناجا

وی به سختگیری های بی مورد در تنبیهات و بی رحمی در کمیسیون های انضباطی اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی مکانی برای اصلاح و تربیت نیست؛ نباید برای خطاهای کوچک کارکنان که قابل اغماض است، پرونده تشکیل داد و آنها را به دادگاه معرفی کرد بلکه باید آنان را تأدیب کرد، اما برخی از خطاها مانند رشوه، تبانی با قاچاقچیان و … تخلفات غیر قابل چشم پوشی است ومأمور متخلف از سازمان اخراج می شود.

احمدی مقدم بر مدیریت نظام تشویق و تنبیه تاکید کرد و گفت: باید این نظام اصولی شود.

 آموزش سربازان باید استانی شود

وی در خصوص دوره آموزشی سربازان، گفت: آموزش سربازان باید استانی شود و مراحل مقدماتی این تصمیم در ستاد کل نیروهای مسلح در حال پیگیری است، باید بدانیم که خوشبختانه آموزش در استان ها اصولی است. در حال حاضر، سربازان برای فراگیری آموزش باید مسافت های زیادی را طی کنند و پس از آن وقتی به استان محل خدمت خود اعزام می شوند با اقلیم و فرهنگ آن مکان سازگاری ندارند و باید دوباره دوره های آموزشی را طی کنند؛ براساس مذاکره صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح، نیروی انتظامی در خواست کرد تا از شمول متمرکز بودن مراکز آموزشی خارج شود البته این پرسه زمانی طولانی را طی می کند.

احمدی مقدم افزود: باید در هر استان، مجتمع و مراکز آموزشی وجود داشته باشد و اگر این امر برای تمام استان ها میسر نیست، برخی از استان های کشور محور قرار گیرند.

رئیس پلیس کشور در خصوص فعالیت موسسه علمی- کاربردی در نیروی انتظامی، گفت: خوشبختانه مجوز این موسسه اخذ شده و کارکنان می توانند متناسب با نیازهای سازمان به صورت پیوسته، شبانه، روزانه و پودمانی به ادامه تحصیل بپردازند؛ این یک نظام منسجم برای پاسخگویی به نیازهای سازمان و وابسته به دانشگاه علوم انتظامی است.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر، اگر کارکنان ما بخواهند تحصیل کنند، جلوی آنان گرفته می شود، در حالیکه باید اجازه دهیم در صورت عدم خدشه به فعالیت های آنها در سازمان، به تحصیل خود ادامه دهند؛ اینجانب مخالف کسانی هستم که با تحصیل کارکنان ممانعت می کنند.نیروی انتظامی افتخار می کند نظام خدماتی خوبی را ارائه می دهد و در این راستا هیچ رقیبی ندارد.

توسعه اماکن رفاهی، ورزشی و تفریحی در سطح نیروی انتظامی

وی به تسریع توسعه اماکن رفاهی در سطح نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: انشاء الله در پایان برنامه ششم، سالن های ورزشی، تفریحی و … مورد بهره برداری قرار می گیرد.خوشبختانه ناجا تنها سازمانی است که هیچ بدهکاری به کارکنان خود ندارد.

وی از افزایش سبدهای معیشتی و نیز خدمات مسکن به کارکنان در سال جاری خبر داد و

گفت: نظام خدمات در نیروی انتظامی رو به رشد است و امسال خدمات را ارتقاء داده و هدفمند کرده ایم.

منبع:مهر

 

دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۴
کد خبر : 33661
بازدیدها: 307

پاسخی بگذارید »