دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تست روانشناسی ویژه بزرگسالان:

شخصیت خود را تحلیل و ارزیابی کنید + دانلود

danesheroz1 دی ۸, ۱۳۹۲ ۰
شخصیت خود را تحلیل و ارزیابی کنید + دانلود

دانش روز: این آزمون یکی از آزمون های معروف شخصیت ویژه بزرگسالان در روان شناسی است که نتایج آن توسط یه روان شناسی به نام دکتر ایزنک نظریه پرداز شخصیت تفسیرمی شود

به گزارش دانش روز، پرسش‌نامه شخصیتی آیزنک، یک پرسش‌نامه خودارزیابی شخصیتی¬ است که در سه‌ بعد بنیادی ،شخصیت را اندازه‌ گیری می‌کند. این سه بعد ، درون‌گرایی  ـ  برون‌گرایی، روان‌رنجورخویی و روان‌پریشی‌گرایی است.
آیزنک برای بعد برون‌گرایی ـ درون‌گرایی ، یه مبنای فیزیولوژیکی قایل است که ریشه در واکنش‌ پذیری دستگاه عصبی ارادی دارد. از این رو، برون‌گراها به تحریک زیاد نیاز دارند و درون‌گراها برعکس. اما مبنای فیزیولوژیک روان‌ رنجورخویی ، به واکنش دستگاه عصبی خودمختار برمی‌گردد که هیجان را در کنترل دارد.
افرادی که در بعد روان‌رنجورخویی نمره بالایی می‌گیرند، واکنش‌های هیجانی شدیدی از خود نشان می‌دهند و خیلی راحت می‌ترسند. بعد روان‌پریشی‌گرایی نیز به عدم انجام رفتارهای مقبول اجتماعی اشاره دارد. به این ترتیب در فضای سه‌بعدی این سه مقیاس، می‌توان به تشخیص‌های خاصی دست یافت. برای مثال نمره افراد مبتلا به ترس از مکان‌های باز در بعد برون‌گرایی پایین و در بعد روان‌رنجورخویی و روان‌پریشی‌گرایی به ترتیب بالا و متوسط است.
تبصره : بهتر است برای تحلیل شخصیت دقیق ،نتایج به یک روانشناس نشان داده شود.
شروع آزمون
منبع: باشگاه خبرنگاران
یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۲
کد خبر : 83555
بازدیدها: 376

پاسخی بگذارید »