سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شخصیت‌ شناسی فرزندان از روی بازی‌ هایشان

danesheroz1 دی ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
شخصیت‌ شناسی فرزندان از روی بازی‌ هایشان

دانش روز: بازی‌ های کودکان، نقش مهمی در شکل‌ گیری رشد شخصیتی آنها ایفا می‌کند، بنابراین والدین به نوع بازی کودکشان حساس باشند

به گزارش دانش روز، صالحی روانشناس کودک، گفت: بازی‌ های کودکان، نقش مهمی را در شکل‌گیری رشد شخصیتی آنها ایفا می‌کند، بنابراین والدین باید تمام حواس خود را جمع کرده و مراقب این نوع رفتارها باشند.
وی با بیان اینکه کودک دختری که در بازی‌ هایش رفتار مادر را تقلید می‌کند اشاره کرد و افزود: این کودک در واقع نقش جنسیتی خودش را با کمک از رفتارهای مادرانه بکار می‌گیرد و در نتیجه آن زمان است که والدین باید بدانند که تمامی رفتارهایشان می‌تواند مورد تقلید کودک یا خردسال خود قرار گیرد.
وی در خصوص فرزندان پسر، بیان کرد: کودک پسر هم به همین منوال ممکن است نقش جنسیتی پدر خود را در بازی‌هایش تکرار کند، از این رو این تقلید‌ها، نقشی در روند رشد کودک محسوب خواهد شد.
 این روانشناس کودک، با بیان اینکه چه زمانی باید نگران این قبیل‌ بازی‌ ها بود، اظهار داشت: اگر کودکتان در خصوص انجام کاری اصرار ورزیدند مانند استفاده از وسایل آرایشی مادر و یا اینکه کودکان پسر، مُصر باشند که در نقش پدرشان بمانند، والدین باید توجه کنند و این نوع رفتارها را شناسایی کنند.
صالحی در پایان خاطرنشان کرد: در حقیقت این نوع بازی‌ها، فرصتی است تا ضعف رفتاری کودک خود را بشناسیم.
منبع: باشگاه خبرنگاران
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۲
کد خبر : 85733
بازدیدها: 277

پاسخی بگذارید »