دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یک خانواده بی سرپناه در هشتگرد:

شبها از ترس سگهای ولگرد خوابمان نمی برد

danesheroz1 شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
شبها از ترس سگهای ولگرد خوابمان نمی برد

دانش روز: یک خانواده سه نفره که از پنج روز پیش همراه با اثاث خانه خود در فضای باز و محوطه بیابانی مسکن مهر شهر جدید هشتگرد ساوجبلاغ روزگار می گذرانند، می گویند: شبها از ترس سگهای ولگرد خوابمان نمی برد

به گزارش دانش روز،  مهرداد شیرمحمدی پدر این خانواده گفت: دختر پنج ساله ام هر شب با چهره ای غمگین به من می گوید، بابا چرا خانه ما را نمی دهند تا از دست سگها راحت بشیم.

وی افزود: پس از آنکه نتوانستیم کرایه خانه خود در جنوب تهران را بپردازیم، صاحبخانه اثاث خانه ما را بیرون ریخت، بنابراین مجبور شدیم با فروختن اثاث و کمک گرفتن از افراد خیر، مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باقی مانده هزینه مسکن مهر را به امید تحویل خانه واریز کنیم.

وی تاکید کرد: باوجود اینکه دیگر هیچ بدهکاری بابت یک واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد به تعاونی نداریم، اما تاکنون از تحویل این خانه به خانواده ما خودداری کرده اند و ما به ناچار در بیابان زندگی می کنیم.

این در حالی است که احمد غلامی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ضمن تایید اینکه این خانواده تعهد خود در مورد پرداخت هزینه های یک واحد مسکن در این منطقه را انجام داده است، با لحنی تند و غیر متعارف به خبرنگار ایرنا گفت: دیگر دوره شلوغ کاری و شانتاژ بازی از طریق رسانه ها به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: این خانواده بروند و هروقت تعاونی مسکن مهر خانه اشان را آماده واگذاری کرد، برگردند، شرکت عمران که مسوول خانواده های بی سرپناه نیست.

وی با اشاره به اینکه این خانواده می خواهد از طریق ایرنا به هدفش برسد از ادامه گفت و گو خودداری کرد.

در عین حال  کسب اطلاع شد که چند خانواده از مدتی پیش در واحدهای مسکن مهر شهر جدید هشتگرد ساکن شده اند، موضوعی که این خانواده بی سرپناه ملتمسانه از مسوولان تقاضا دارند به آنان نیز اجازه داده شود تا در یکی از این خانه ها حتی اگر نیمه ساز باشد، ساکن شوند، اما گویا کسی صدای آنان را نمی شنود.

پدر این خانواده گفت: به همه مسئولان از دفتر امام جمعه گرفته تا فرمانداری و استانداری البرز و شرکت عمران مراجعه کرده ام اما هیچ نتیجه ای نگرفتم، حتی به دلیل غیبت، کارم را در یک شرکت پیمانکاری در دانشگاه صنعتی شریف از دست داده ام.

شیرمحمدی افزود: در طول این مدت فقط مردم به داد ما رسیدند و غذا و آب به ما دادند اما هیچ مسوولی سراغی از ما که روزها زیر آفتاب و شبها با ترس از سگهای ولگرد زندگی می کنیم، نگرفته است.

وی با تاکید براینکه از مسئولان تقاضا داریم خانه مربوط به ما را حتی اگر چندان قابل سکونت هم نیست به خانواده ما تحویل دهند، گفت: دردآور است که به عنوان یک پدر نمی دانم امشب وقتی که دخترم می پرسد چرا خانه ما را تحویل نمی دهند تا از دست سگها راحت بشیم، چه جوابی به او بدهم.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۶
کد خبر : 57328
بازدیدها: 243

پاسخی بگذارید »