دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شبکه کلاهبرداری پیامکی صیغه و عقد موقت!

danesheroz1 مهر ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
شبکه کلاهبرداری پیامکی صیغه و عقد موقت!

دانش روز: یک شبکه گسترده کلاهبرداری پیامکی طی یک عملیات مشترک توسط نیروهای امنیتی سپاه آباده (فارس) و اراک متلاشی و یک مرد و یک زن در این رابطه دستگیر شدند

به گزارش دانش روز، حدود سه هفته قبل پیامی بر روی تلفن های همراه شهروندان اباده ای با عنوان صیغه و عقد موقت در صورت تمایل عدد ۷ را به همین شماره( ۱۲۶۹—۹۱۰) ارسال نمایید به دفعات دریافت شده است .
این گزارش می افزاید : پس از ارسال عدد ۷ پیامکهای دیگری از طرف شماره مذکور ارسال می شده است ازجمله اینکه قیمت ۹۰هزارتومان عابربانک ۲۴۵۷——-۶۲۷۷ /بنام س . ش ۵۰هزارتومان واریز ۴۰هزارتومان حضوری می باشد.
براساس این گزارش ، پس از اینکه متقاضیان مبلغ ۵۰ هزارتومان را به حساب عابربانک س . ش کارت به کارت می کرده اند ، دیگر خبری از نامبرده نمی شده است .
این گزارش حاکیست ، چنانچه متقاضیان قبل از واریز وجه از صاحب پیامک درخواست دیدار حضوری را داشتند ، وی پاسخ میداده متاسفم هروقت ۵۰ هزارتومان را واریز کردی آدرس و شماره تلفن را به شما میدهم .
گفتنی است ، صاحب پیامک در بیان مشخصات خود به متقاضیان با ارسال پیامهای تحریک آمیز موفق شده طعمه های خود را فریب داده و آنان را وادار کندمبلغ ۵۰هزارتومان را به حسابش واریز کنند .
براساس این گزارش ، البته ایشان موفق شده بود در اراک حساب عابربانک به نام س.ش فرزند حجه اله افتتاح نماید و سیم کارت مذکور را به نام ایشان خریداری نماید تا واریز کنندگان وجه به وی شک نکنند و همه فکر کنند با یک خانم جوان سروکار دارند .
به گفته روابط عمومی سپاه آباده پس از شکایت برخی فریب خوردگان موضوع در دستور کار دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اباده و مسئولان امنیتی سپاه شهرستان آباده قرار گرفت و با توجه به اینکه رد ارسال کننده پیام در اراک گرفته شده بود ، با هماهنگی و به کمک مسئولان امنیتی سپاه اراک فردی با عنوان س. ش در تاریخ ۱۴ مهر ۹۲ در اراک دستگیر شد .
این گزارش افزوده : پس از تحقیقات اولیه مشخص شد فرد دستگیر شده با گم کردن شناسنامه خود در دوسال پیش طعمه شخص دیگری واقع شده بود و کلاهبردار اصلی با شناسنامه ایشان خط اعتباری خریداری نموده و حساب بانکی افتتاح کرده بود.
با انجام اقدامات اطلاعاتی شبانه روزی سرانجام فردی به نام آقای ح . ش ۳۰ ساله اهل وساکن اراک مجردشغل ازاد دستگیر شد و به کلاهبرداری گستره خود اعتراف کرد.
گفتنی است متهم اصلی پیامک های انبوهی به استان های همدان ، قم ، تهران، آ غربی ، فارس ، یزد ، کرمان و دیگر استانها ارسال کرده بود و به صورت انبوه ( میلیاردی) مبلغ ۵۰ هزارتومان از سراسر کشور به حساب ایشان واریز شده بود .
در این گزارش با اشاره به اینکه این واریز وجه هم اکنون ادامه دارد ، افزوده :متهم با اخذ نیابت قضایی پس از دستگیری در اراک به دستور دادستان آباده، به شهرستان اباده منتقل شد و پرونده متهم که به تمامی کلاهبرداری های خود اعتراف نموده در دادستانی اباده در حال پیگیری می باشد .

منبع: ایرنا

جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۲
کد خبر : 66493
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »