سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شانزدهمین دوره انتخابات دانش آموزی اول آبان برگزار می شود

danesheroz مهر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
شانزدهمین دوره انتخابات دانش آموزی اول آبان برگزار می شود

دانش روز :مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: شانزدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی اول آبان به صورت همزمان برگزار می شود .

به گزارش دانش روز ،محمد ابراهیم محمدی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش  گفت: شانزدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی اول آبان به صورت همزمان در تمام واحدهای آموزشی و پرورشی دوره های تحصیلی ابتدایی ،متوسطه اول و دوم سراسر کشور و مدارس ایرانی خارج از کشور برگزار می شود .

وی ادامه داد: مشارکت موثر دانش آموزان در تصمیم سازی و اجرای مطلوب برنامه ها، بهره مندی از توانمندی ها و تقویت مسوولیت پذیری آنان از مهمترین اهداف شوراهای دانش آموزی است.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش افزود: برگزاری انتخابات شوراها همزمان با روز دانش آموز موجب حضور پررنگ تر دانش آموزان در این انتخابات است. محمدی اظهار داشت:۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز در این دوره از انتخابات شرکت می کنند و به غیر از دانش آموزان پایه اول و دوم کلیه دانش آموزان امکان عضویت در شوراهای دانش آموزی را دارند.

وی ادامه داد: بخشنامه مربوط به انتخابات شورای دانش آموزی به مدارس سراسر کشور ارسال شده و ۱۳۰ هزار مدرسه در این امر شرکت خواهند داشت.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد:بیش از ۸۰۰ هزار نفر عضو شورای دانش آموزی خواهند شد و ازین بین ۱۵۰ نفر به مجلس دانش آموزی راه می یابند.

وی خاطر نشان کرد:، هم چنین ترکیب اعضای شورای دانش آموزی در مدارس متوسطه ( دوره اول و دوم ) برحسب تعداد کل دانش آموزان آن واحد آموزشی تا ۲۵۰دانش آموز، ۵ عضو اصلی و ۲ نفر عضوعلی البدل، از ۲۵۰ تا ۳۵۰ دانش آموز، ۷ عضواصلی و ۲ نفر عضو علی البدل و از ۳۵۰ تا ۵۵۰ دانش آموز، ۹ عضو اصلی و ۲ عضو علی البدل، از ۵۵۰ نفر دانش آموز به بالا ۱۱ عضو اصلی و ۲ عضو علی البدل انتخاب می شوند.

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۰
کد خبر : 67480
بازدیدها: 251

پاسخی بگذارید »