دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شاعر پیشکسوت انقلاب در بیمارستان شهدای تجریش

danesheroz1 تیر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
شاعر پیشکسوت انقلاب در بیمارستان شهدای تجریش

دانش روز: وزیر ارشاد صبح امروز بر بالین علی معلم، شاعر پیشکسوت انقلاب در بیمارستان شهدای تجریش حضور یافت. این در حالی است که بنابر اعلام پزشک معالج وی، استاد معلم به احتمال زیاد تا پایان این هفته از بیمارستان مرخص خواهد شد

به گزارش دانش روز، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز یک شنبه ۲۳ تیرماه با حضور در بیمارستان شهدای تجریش از استاد علی معلم دامغانی شاعر پیشکسوت عرصه شعر انقلاب که در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان بستری است، عیادت کرد.

حسینی که بر بالین معلم با دکتر ریشتاسب نیک منش، داماد استاد معلم سخن می‌گفت و جویای حال او شده بود از معلم به عنوان یکی از سرمایه‌های ایران اسلامی در عرصه فرهنگ و ادب یاد کرد.

دقایقی پس از حضور وزیر ارشاد بر بالین معلم، این استاد پیشکسوت عرصه شعر متوجه حضور وی شد و با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مصافحه کرد.

حسینی به معلم گفت: ماه رمضان است و دعا می‌کنیم به برکت این ماه مبارک حالتان هر چه زودتر بهبود پیدا کند. در نیمه ماه رمضان ما منتظر شعرخوانی شما در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم.

حسینی همچنین گفت: بنده خدمت مقام معظم رهبری هم رسیدم و ایشان هم گفتند که جویای حال شما باشم. آقای رئیس جمهور هم نگران بودند و گفتند که گزارشی از وضعیت شما خدمتشان تقدیم کنم.

حسینی همچنین به نمایندگی از جامعه فرهنگی هنری کشور و نویسندگان و شعرا، نگرانی آن‌ها را از ضایعه به وجود آمده برای استاد معلم به وی ابلاغ کرد و خطاب به معلم گفت: دیروز در مراسم دکتر حداد عادل جایتان خالی بود. به هر حال ایشان هم مثل شما از شاعران کشور هستند. به زودی برای استاد مشفق کاشانی هم مراسم بزرگداشتی می‌گیریم و امیدوارم تا آن روز حالتان خوب خوب شده باشد و بتوانید در این مراسم در خدمت شما باشیم.

دکتر محمدمهدی فروزانفر، پزشک معالج دکتر علی معلم دامغانی نیز با ارائه گزارشی از حال عمومی این شاعر پیشکسوت گفت: عارضه‌ای که برای آقای معلم پیش آمده دقیقا در همان ناحیه‌ای بوده که یک بار دیگر (حدود یک سال پیش) برایش اتفاق افتاده است. عارضه‌ اخیر یک عارضه سخت بوده ولی خوشبختانه الان جای نگرانی نیست و روند بهبودی ایشان شروع شده است.

فروزانفر اضافه کرد: دوره بحرانی این بیماری حدود ۴ تا ۵ روز است و بعد از این مدت معمولا بیمار می‌تواند از بیمارستان مرخص شود و فاز نقاهت خود را با انجام فیزیوتراپی در منزل بگذراند.

منبع:مهر

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۶
کد خبر : 37607
بازدیدها: 159

پاسخی بگذارید »