چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شارژ تلفن همراه با یک قاشق آب!

danesheroz اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
شارژ تلفن همراه با یک قاشق آب!

عملکرد شارژر دوستدار محیط زیست PowerTrekk بر پایه فناوری سلول سوختی میکرو بوده و تنها با یک قاشق آب می تواند باتری تلفن همراه را شارژ کند

به گزارش افکارنیوز، دستگاه شارژر آبی نخستین بار در در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و نمونه اولیه ای از آن در نمایشگاه دستاوردهای الکترونیک و رایانه لاس وگاس (CES ۲۰۱۲) در معرض دید عموم قرار گرفت.

در یک قسمت از دستگاه سبک و جیبی PowerTrekk از پودر سدیم سیلیسید استفاده می شود؛ با بسته شدن دریچه شارژر، واکنش های شیمیایی آغاز می شود و این پودر غیر سمی در ترکیب با آب، تولید گاز هیدروژن کرده و باعث شارژ باطری می‌شود.

این واکنش شیمیایی پاک و بی خطر بوده و محصول جانبی آنها تولید مقادیر کم بخار آب است؛ همچنین در ساخت این دستگاه از موادی استفاده شده که از خوردگی و نشت جلوگیری می کند.

تلفن همراه برای شارژ شدن بوسیله یک پورت USB به دستگاه متصل می شود؛ به گفته محققان، شارژر آبی و دوستدار محیط زیست PowerTrekk قادر به شارژ بین ۲۵ تا ۱۰۰ درصدی ظرفیت باتری تلفن همراه هوشمند آیفون است.

امکان شارژ تلفن همراه، دوربین دیجیتال، دستگاه های GPS‌ و تمام گجت هایی که با پورت USB‌ شارژ می شوند، با استفاده از دستگاه PowerTrekk وجود دارد.

پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۱
کد خبر : 14014
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »