چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شادی مردم البرز در میلاد امام کریم و سخاوتمند

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
شادی مردم البرز در میلاد امام کریم و سخاوتمند

دانش روز: نیمه شعبان سال سوم هجرت، خانه علی (ع) و فاطمه (س) به نورانیت مشعلی فروزان شد که عالم در روشنایی معرفت و سخاوتش انگشت حیرت به دهان گرفت

به گزارش دانش روز، با میلاد این سلاله پاک نور و سرور در خاندان عصمت و طهارت (ع) دوچندان  شد و نامش را حسن (ع) نهادند و رسول خدا (ص ) در گوش راست و چپ  این فرزند نورانی و مشعل فروزان امامت بلافاصله اذان و اقامه خواند.

شادمان شد پیامبر اعظم (ص) از بهر آمدن سلاله پاکش امام حسن مجتبی (ع ) و آنطور که در تاریخ آمده است به دستور نبی مکرم اسلام (ص ) برای  این فرزند گوسفندی قربانی کردند.

ولادت این فرزند مبارک در نیمه شعبان سال سوم هجرت ، رسول خدا (ص ) شادمانی وصف ناپذیری بخشید و پیامبر رحمت برای این فرزند نام مبارک  حسن (ع ) انتخاب فرمود.

کنیه حضرت امام حسن مجتبی (ع) ، ابومحمد است و سخاوت و کرامت این امام بزرگوار مطالب زیادی در تاریخ و کتابها نگاشته شده است.

لقب های آن حضرت ، سبط، سید، زکی ، مجتبی است که از همه معروفتر (مجتبی ) می باشد.

پیامبر اکرم (ص ) به حسن و برادرش حسین علاقه خاصی داشت و بارها می فرمود که حسن و حسین فرزندان من هستند و به پاس همین سخن علی به سایر فرزندان خود می فرمود: شما فرزندان من هستید و حسن و حسین فرزندان پیغمبر خدایند.

امام حسن هفت سال و خرده ای زمان جد بزرگوارش را درک نمود و در آغوش مهر آن حضرت بسر برد و پس از رحلت پیامبر (ص ) که با رحلت حضرت فاطمه(س ) دو ماه یا سه ماه بیشتر فاصله نداشت ، تحت تربیت پدر بزرگوار خود قرار گرفت .

امام حسن (ع ) پس از شهادت پدر بزرگوار خود به امر خدا و طبق وصیت آن حضرت ، به امامت رسید و مقام خلافت ظاهری را نیز اشغال کرد، و نزدیک به شش ماه به اداره امور مسلمین پرداخت .

این امام بزرگوار در دستگیری نیازمندان پیشگام بود و در همه حال به کمک  مستمندان می شتافت تا جایی که به کریم اهل بیت (ع) لقب یافت.

اکنون به یمن میلاد سراسر نور و معرفت این امام بزرگوار، سفره های اطعام و اکرام در سراسر ایران اسلامی از جمله استان البرز برای مستمندان و نیازمندان پهن می شود تا سنت حسنه امام حسن مجتبی (ع ) در جامعه  اسلامی ماندگار شود.

استان البرز در سالروز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع ) و همچون سایر مناطق ایران اسلامی شادمان است.

آیین های افطاری ویژه نیازمندان این روزها در سراسر استان البرز برپا  است.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۶
کد خبر : 42061
بازدیدها: 225

پاسخی بگذارید »