شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سی ان ان: کشتار کودکان آمریکایی به بازار سلاح رونق داد

danesheroz دی ۱, ۱۳۹۱ ۰

اکنون بازار سلاح در آمریکا رونق گرفته و مشتریان و آنهایی که خریدار سلاح هستند از ترس تصویب قانون جدیدی در آمریکا به دنبال خرید سلاح جدید هستند.  شبکه سی ان ان در گزارشی از افزایش خرید سلاح از سوی شهروندان امریکایی بعد از کشتار ۲۷ دانش آموز و مربی آنها خبر داد.سی ان ان [&hellip

اکنون بازار سلاح در آمریکا رونق گرفته و مشتریان و آنهایی که خریدار سلاح هستند از ترس تصویب قانون جدیدی در آمریکا به دنبال خرید سلاح جدید هستند.
 شبکه سی ان ان در گزارشی از افزایش خرید سلاح از سوی شهروندان امریکایی بعد از کشتار ۲۷ دانش آموز و مربی آنها خبر داد.سی ان ان در این باره گفت: بعد از حادثه مدرسه ابتدایی کنتیکت و کشته شدن کودکان و معلمان بی گناه رقبت مردم آمریکا به خرید سلاح نه تنها کم نشده بلکه دوچندان هم شده است.

 

گزارشگر سی ان ان افزود: فروش سلاح در آمریکا با وجود این حادثه غم انگیز باز هم افزایش یافته است. چند صد مایل دورتر از کنتیکت و جایی که حادثه غم انگیز کشتار دانش آموزان دوره ابتدایی اتفاق افتاد، اکنون دارندگان سلاح های قبلی بازهم به سرعت به مغازه های فروش سلاح می روند و از ترس تصویب قانون جدید برای کنترل سلاح، سلاح های مورد نظر خود را خریداری می کنند.

 

 

یکی از خریداران سلاح به سی ان ان گفت: «در حقیقت من آمده ام به این مغازه تا سلاحی را بخرم که بتوانم برای مدت طولانی آن را داشته باشم زیرا امکان دارد قاون سلاح درآمریکا تغییر کند.»
خریداری دیگر گفت: من آمده ام اینجا تا تا با خریدن سلاح بتوانم از خانواده خود محافظت کنم.

سی ان ان افزود: اکنون بازار سلاح در آمریکا رونق گرفته و مشتریان و آنهایی که خریدار سلاح هستند از ترس تصویب قانون جدیدی در آمریکا به دنبال خرید سلاح جدید هستند.

 

این شبکه با اشاره به افزایش قیمت سلاح پس از شایعه تصویب قانون جدید گفت: افزایش قیمت سلاح در آمریکا در حالیست که طبق گزارش اف بی آی در سال ۲۰۱۲ فروش سلاح به شهروندان آمریکایی رکورد زده است.
این درحالی است که میزان فروش سلاح در آمریکا در سال قبل ۱۶ میلیون ۴۵۴ هزار و ۹۵۱ قبضه سلاح بوده است.

خبرها حاکی از این است که برنامه های مقامات آمریکا خرید سلاح های نیمه اتوماتیک را تحت تاثیر قرار خواهد داد و بسیاری از فروشگاه های سلاح با ضرر روبرو خواهند شد.

 

گزارشگر سی ان ان در ادامه افزود: تحلیلگران بر این باورند از زمانیکه اوباما رئیس جمهور آمریکا شد بازار سلاح در آمریکا رونق یافته است و در سال جاری صنعت فروش ۳.۵ میلیارد دلار بوده است در حالیکه در سال ۲۰۰۸ این رقم ۲.۵ میلیارد دلار بوده است.
سایت فاکس نیوز هم در خبری نوشت: بعد از تیر اندازی در مدرسه کنتیکت سازمان نشنال رایفل که یک سازمان حامی حقوق سلاح شهرواندن آمریکایی به شمار می رود و تاکنون در مورد حادثه کنتیکت ساکت بوده است شاهد افزایش شدید تقاضای سلاح بوده است و در هفته اخیر این سازمان روزانه ۸ هزار نفر عضو جدید گرفته است.

 

اسلحه
منبع: جام نیوز
جمعه ۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۶
کد خبر : 1463
بازدیدها: 252

پاسخی بگذارید »