سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سینماگران برای امور بیمه ای، مالیاتی و تسهیلاتی خود به سازمان سینمایی مراجعه کنند

danesheroz اردیبهشت ۹, ۱۳۹۲ ۰
سینماگران برای امور بیمه ای، مالیاتی و تسهیلاتی خود به سازمان سینمایی مراجعه کنند

تهران – دبیر هیأت ساماندهی صنوف سینمایی گفت: سینماگران از این پس برای پیگیری امور بیمه ای، مالیاتی و تسهیلاتی خود به جای هیأت ساماندهی به معاونت فعالیت های سینمایی سازمان امور سینمایی مراجعه کنند

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از دبیرخانه هیأت ساماندهی صنوف سینمایی، ˈسعید الهیˈ افزود: در مدت زمان بسته بودن خانه سینما تاکنون، هیأت ساماندهی براساس وظایف محوله وظیفه رسیدگی به امور بیمه ای، مالیاتی و تسهیلاتی و رفاهی سینماگران را در کنار ثبت قانونی صنوف بر عهده داشت که به جهت سهولت بخشی به امور فعالان سینمایی مقرر شد این امر در سازمان سینمایی متمرکز شود تا سینماگران مجبور به ترددهای اضافی نشوند.

وی گفت: این برنامه ریزی در حالی صورت گرفت که در ساختار جدید سازمان سینمایی، ذیل دفتر مجامع، تشکل ها و جشنواره ها، مجموعه ای به نام اداره صنوف سینمایی پیش بینی شده که طی برنامه ریزی های بعمل آمده، مسوولیت رسیدگی به امور یاد شده را عهده دار است.

دبیر هیات ساماندهی صنوف تاکید کرد: این هیات همانگونه که پیش از این اعلام شد یک تشکیلات موقتی است که اکنون ثبت قانونی صنوف سینمایی، مسکن مهر، تسهیلات نهاد ریاست جمهوری، شرکت تعاونی سینماگران را انجام می دهد و ارجاع موارد مذکور به سازمان در جهت تقویت و شکل گیری تدریجی آن اداره است.

الهی ادامه داد: از این پس سینماگران عضو ۱۱ صنف قانونی با ارائه کارت صنفی و یا معرفی نامه رییس صنف و سایر فعالان سینمایی که صنوف آنها قانونی نشده اند با ارائه فهرستی از فعالیت های حرفه ای خود در حوزه سینما می توانند درخواست های خود پیرامون بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، امور مالیاتی، تسهیلات مالی مرتبط با صندوق هنرمندان و معرفی نامه به مراجع مختلف را به دبیرخانه معاونت فعالیت های سینمایی سازمان سینمایی یا دفتر آقای عظیمی میرآبادی ارائه و پیگیری کنند.

دبیر هیأت ساماندهی صنوف سینمایی گفت: یکی از مزیت های قانونی شدن صنوف، تشخیص آسان و در عین حال دقیق هویت حرفه ای اعضاء برای دستگاهها و مراجع مرتبط با امور سینماگران است و این امر نیازی به بررسی کارشناسان در این خصوص ندارد.

وی افزود: با بازگشایی خانه سینما تاثیرات قانونی شدن صنوف سینمایی بطور قطع برای همگان آشکار شده و نتایج مثبت آن برای اهالی سینما مفید خواهد بود.

دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۴
کد خبر : 13581
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »