چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سیستم جدید توقف پیامک در حین رانندگی

danesheroz اسفند ۲۷, ۱۳۹۱ ۰

محققان آمریکایی سیستم جدید توقف پیامکی را طراحی کرده‌اند که تا زمان استفاده از تلفن همراه هوشمند، مانع از روشن شدن خودرو می‌شود

در اکثر سیستم‌های توقف پیامک در حین رانندگی از فناوری قطع سیگنال‌ها درون خودرو استفاده شده است؛ اما محققان شرکت ORIGO‌ سیستم جدیدی را توسعه داده‌اند که مانع از استارت زدن خودرو در زمان روشن بودن تلفن همراه می‌شود.

با قرار دادن تلفن همراه هوشمند در پورت ORIGOSafe‌ که در قسمت کنسول وسط خودرو نصب شده است، چراغ سبز روشن شده و راننده می‌تواند خودرو را روشن کند.

دستگاه همچنین مجهز به سیستم امنیتی است که والدین را از ارسال پیامک توسط نوجوانان با خبر می کند؛ در حین رانندگی امکان برداشتن تلفن همراه درنظر گرفته شده است، اما این سیستم می تواند پیام هشداری را به والدین یا مدیر اداره ارسال کند.

در زمان رانندگی دستگاه اقدام به شارژ تلفن همراه می‌کند و راننده تنها قادر به دریافت یا برقراری تماس از طریق بلوتوث است؛ با این حال سیستم غیرفعال سازی قفل خودرو نیز در نظر گرفته شده است.

پورت ORIGOSafe‌ با قابلیت پذیرش تلفن همراه هوشمند گالکسی سامسونگ، آیفون نسل ۴، ۴S و ۵ تا ماه آوریل ۲۰۱۳ با قیمت ۲۷۹ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۲
کد خبر : 10029
بازدیدها: 150

پاسخی بگذارید »