چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سرلشکر جعفری:

سپاه موظف به دفاع از انقلاب در‌ جنگ‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است

danesheroz آذر ۲۸, ۱۳۹۱ ۰

فرمانده کل سپاه گفت: بر خلاف دهه اول انقلاب که تهدید نظامی و امنیتی در اولویت قرار داشت و امروز تهدید نظامی در اولویت نیست و بحث جنگ فرهنگی و سپس جنگ های اقتصادی و سیاسی مطرح است که سپاه وظیفه دفاع از انقلاب را در این عرصه ها را نیز دارد.  سردار سرلشکر پاسدار [&hellip

فرمانده کل سپاه گفت: بر خلاف دهه اول انقلاب که تهدید نظامی و امنیتی در اولویت قرار داشت و امروز تهدید نظامی در اولویت نیست و بحث جنگ فرهنگی و سپس جنگ های اقتصادی و سیاسی مطرح است که سپاه وظیفه دفاع از انقلاب را در این عرصه ها را نیز دارد.
 سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دانشکده دافوس سپاه با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای مختلف جهان اظهار داشت: جوهره این حرکت و بیداری اسلامی در کشورهای جهان را باید در دفاع مقدس مردم ایران اسلامی مقابل نظام سلطه در طول ۸ سال جنگ تحمیلی جستجو کرد.
فرمانده کل سپاه ضمن اشاره به نقش مهم این دانشکده بر تربیت فرماندهان کارآمد سپاه اظهار داشت: دانشکده فرمانده و ستاد سپاه (دافوس) یکی از مهم ترین اجزای سپاه می باشد که با جرات و شهامت در راستای ارتقای توان سپاه در تمامی عرصه ها فعالیت می نماید.
وی افزود: در چند سال اخیر کارهای خوبی در دانشکده دافوس انجام شده است اما به علت فزونی کارها، هیچ گاه اقدامات و فعالیت ها در این خصوص کافی نخواهد بود و نیاز به فعالیت های مجدانه هر روز بیش از پیش احساس می شود.
فرمانده کل سپاه با اشاره به فلسفه وجودی سپاه خاطر نشان کرد: مامویت اصلی سپاه پاسداران و فلسفه وجودی این نهاد در دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن معنا و تجلی پیدا می کند و توجه به این موضوع به فهم دقیق موقعیت و نیازهای آن منجر خواهد شد.
وی ادامه داد: اگر به هر دلیلی این جامع نگری را کنار بگذاریم ، انحراف از ماموریت های اصلی سپاه را در پی خواهد داشت و باید با دید گسترده ای به این موضوع نگریست و فرماندهان و مدیران باید تربیت و آموزش داد که ماموریت های محوله سپاه را به نحو احسن انجام دهند.
سرلشکر جعفری با اشاره به تغییر ماهیت تهدیدات در دهه چهارم انقلاب اسلامی تصریح کرد: بر خلاف دهه اول انقلاب که تهدید نظامی و امنیتی بالفعل بود و در اولویت قرار داشت و امروز تهدید نظامی حالتی بالقوه دارد اما در اولویت نیست و بحث جنگ فرهنگی و سپس جنگ های اقتصادی و سیاسی مطرح است که سپاه وظیفه دفاع از انقلاب را در این عرصه ها را نیز دارد.
وی افزود: مهم این است که بدانیم در هر مقطع زمانی تهدیدات در کدام عرصه بروز می شوند که با حفظ آمادگی دفاعی و نظامی نیز متناسب با آن، خود را برای دفاع در مقابل تهدیدات آماده نمائیم.
فرمانده کل سپاه با اشاره به بخشی از رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی ایران افزود: در مورد ماموریت، فکر کردن، حرف زدن و حتی بحث در مورد ماموریت ها و آمادگی های سپاه موجب به روز و دور شدن از کهنگی خواهد شد.
فرمانده کل سپاه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، بر لزوم آموزش دوره های دافوس در سطح فراگیر فرماندهان سپاه ، بکارگیری سرفصل دروس مدیریت و اداره سازمانی و همچنین تربیت فرماندهان بصیر، آگاه و حرکت کننده در مسیر رسالت پاسداری تاکید کردند.
سرلشکر جعفری در پایان از دانش آموختگان برتر و ممتاز دوره های دافوس دانشگاه جامع امام حسین (ع) تقدیر و تجلیل کرد.

سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۴
کد خبر : 1242
بازدیدها: 228

پاسخی بگذارید »