دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به مناسبت روز جهانی نجوم ؛

سومین همایش نجوم در استان البرز برگزار شد

danesheroz اردیبهشت ۶, ۱۳۹۲ ۰
سومین همایش نجوم در استان البرز برگزار شد

همایش بزرگ نجوم برای سومین سال متوالی در مرکز مجتمع آفرینش های فرهنگی ،هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز برگزار شد

روز پنج شنبه ۵ اردییبهشت ماه همایش  بزرگ نجوم  برای سومین سال متوالی در مرکز مجتمع آفرینش های فرهنگی ،هنری کانون پرورش فکری کودکان  و نوجوانان استان البرز  برگزار شد .
این همایش  شامل فعالیت های متنوع  و غرفه های علمی،فرهنگی،هنری و ادبی  بود و مدیر کل ،جمعی از همکارن کانون و   جمع کثیری  از کودکان  و نوجوانان ،خانواده های آنان و مسوولین  و اصحاب رسانه استان در این همایش که با همکاری رادیو البرز برگزار شد، حضور داشتند.
صفی اله رمضانخانی مشاور استاندار در امور آموزش و پرورش و مدیر کل کانون در رابطه با این همایش گفت:  مناسبت روز نجوم  بهانه ایست تا  قوی ترین مرکز نجوم استان،یک همایش علمی با محوریت نجوم در راه هدف ارتقا بینش علمی در جامعه  علی الخصوص کودکان و نوجوانان ارائه دهد.

وی ضمن بیان این مطلب که مجتمع کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان البرز از ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه علم نجوم برخوردار است به  معرفی امکانات مرکز رصد خانه و آسمان نمای کانون که شامل دستگاه دیجیتاریوم و تلسکوپ های شکستی ،دابسونی و امکانات دیگر است،پرداخته و افزود  : ما در دو همایش گذشته سعی کردیم که توان و ظرفیت های مرکز نجوم خود را که یکی از بی نظیر ترین مراکز نجوم کشور است ،به هم استانی های عزیز معرفی نماییم ،اما امسال سعی ما بر این بود که پاسخ گوی مراجعین بوده و در شکل کامل تری  و  با استفاده از تجهیزات مذکور،اطلاعات علمی وسیع تری را در اختیار مخاطبا ن قرار دهیم.
وی در خصوص موضوعات مورد بحث سخنرانان و کارشناسان این مراسم ،کیهان شناسی ،پیدایش فضا و شگفتی های زندگی فضا نوردان را از محورهای اصلی این همایش خواند.
رمضانخانی همچنین در معرفی  غرفه های این همایش  ،اعجاز علمی نجوم در قرآن ، راکت آبی،نجوم در ادبیات ،مشاهیر نجومی ،اولین فضانوردان و،پخش فیلم هایی در زمینه فضا و نجوم  و رصد خورشید،  معرفی تلسکوپ فضایی   هابل  و نقاشی خلاق نجومی را از بخش های جذاب و متنوع این همایش خوانده و ادامه اد : ما حاضریم که  تمام توان و  امکانات مرکز نجوم (آسمان نما و رصد خانه )  خود را با هزینه های بسیار مناسب در اختیار کودکان ونوجوانان استان قرار دهیم
و ی در پایان  از تشکیل انجمن تخصصی نجوم کودک ونوجوان  در استان البرز و در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خبر داد.
گفتنی است سومین همایش نجوم کانون  در میان استقبال مخاطبان  در ساعت ۲۰ به کار خود پایان داد.
 

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۹
کد خبر : 12911
بازدیدها: 231

پاسخی بگذارید »