جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سوغات بهار برای کودکان

danesheroz1 فروردین ۸, ۱۳۹۳ ۰
سوغات بهار برای کودکان

دانش روز: در بهار بعضی از بیماری‌ ها شیوع بیشتری پیدا می‌کند. آبله مرغان یکی از این بیماری‌ هاست که اواخر زمستان و اوایل بهار بیشتر شاهد بروز آن هستیم

به گزارش دانش روز، در بهار بعضی ازبیماری‌ها شیوع بیشتری پیدا می‌کند.آبله مرغان یکی از این بیماری‌هاست که اواخر زمستان و اوایل بهار بیشتر شاهد بروز آن هستیم.آبله مرغان از بیماری‌های پوستی ویروسی است که باعلائمی شبیه سرماخوردگی و ایجاد ضایعات تاولی خارش‌دار نمایان می شود
به گزارش خبرگزاری آریا، آبله مرغان یکی از بیماری‌های پوستی ویروسی است که با علائمی شبیه سرماخوردگی و ایجاد ضایعات تاولی خارش‌دار نمایان می‌شود. آبله مرغان از بیماری‌های شایع دوران کودکی است و معمولا اواخر زمستان و اوایل بهار شیوع بیشتری پیدا می‌کند.
آبله مرغان
اگر کودک شما هم این روزها بی‌حال است و دانه‌های قرمز رنگی روی پوستش ظاهر شده، ممکن است آبله مرغان گرفته باشد؛ البته نگران نباشید، چون در اغلب موارد آبله مرغان بیماری خطرناکی نیست، اما در شرایطی خاص نیاز به رسیدگی‌های بیشتر و دقیق‌تری دارد که حتما باید با پزشک مشورت کنید.
ویروس این بیماری از فردی به فرد دیگر و از طریق تنفس و تماس انتقال می‌یابد و معمولا ۲ تا ۳ هفته پس از تماس کودک با ویروس، علائم بیماری خود را نشان می‌دهد. ویروس این بیماری از حدود دو روز قبل از بروز ضایعات پوستی تا زمانی که تمام ضایعات کاملا خشک شوند، قابل انتقال به دیگران است.
آبله مرغان یک بیماری مسری است که در بیشتر سنین کودکی ایجاد می‌شود و در صورت باقی ماندن و فعال شدن مجدد‌ آن باعث بروز زونا‌ در بزرگسالی می‌شود.
دکتر ایرج خسرو نیا متخصص داخلی  گفت: آبله مرغان یک بیماری مسری است که با تب خفیف شروع می‌شود. وی افزود: تب، ‌سردرد، بی‌اشتهایی و دانه‌های قرمز از علائم این بیماری است.
وی ادامه داد: این بیماری بیشتر در بهار ایجاد می‌شود و بیشتر در سنین کودکی رخ می‌دهد. آبله مرغان نیاز به درمان خاصی ندارد اما در صورت داشتن تب در فرد باید از درمان دارویی استفاده کرد.
* نشانه‌های آبله مرغان
هنگامی که کودک به آبله مرغان مبتلا می‌شود، معمولا یک تا دو روز قبل از شروع ضایعات پوستی، احساس کسالت می‌کند؛ البته در این هنگام ممکن است علائمی مانند تب مختصر، گلودرد، دل درد یا سردرد هم داشته باشد.
نشانه های آبله مرغان
آبله مرغان
ضایعات پوستی نیز به مرور زمان نمایان می‌شوند. این ضایعات ابتدا به صورت لکه‌های کوچک قرمز رنگ است و به تدریج برجسته‌تر شده و به دانه‌های آبداری شبیه تاول تبدیل می‌شود.
آبله مرغان
آبله مرغان جزو بیماری‌های بسیار مسری است و کودکان مبتلا باید از افراد مستعد ابتلا جدا شوند. همچنین باید بدانید ویروس این بیماری از حدود دو روز قبل از بروز ضایعات پوستی تا زمانی که تمام ضایعات کاملا خشک شوند، قابل انتقال به دیگران است.
زمان سرایت بیماری به طور متوسط حدود یک هفته است و به همین دلیل بیمار در این مدت باید از تماس با افراد مستعد دوری کند.

منبع : آریا
جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۸
کد خبر : 101939
بازدیدها: 192

پاسخی بگذارید »