دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سوء استفاده اسراییل از ماه رمضان

danesheroz1 تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
سوء استفاده اسراییل از ماه رمضان

دانش روز: مقامات رژیم صهیونیستی با هدف اجبار مقامات فلسطینی برای حضوردر پای میز مذاکرات سازش، ماه مبارک رمضان را بهانه کرده و اقدام به برقراری تماس تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان کرده اند. مقامات رژیم صهیونیستی با هدف اجبار مقامات فلسطینی برای حضوردر پای میز مذاکرات سازش، ماه مبارک رمضان را بهانه کرده و اقدام به برقراری تماس تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان کرده اند

 به گزارش دانش روز، “بنیامین نتانیاهو” در تماس با “محمود عباس” اعلام کرد که می خواهد مذاکرات صلح را هر چه زودتر از سر بگیرد.

به نوشته این روزنامه، هدف نتانیاهو از این تماس تبریک ماه مبارک رمضان به ابومازن بوده است.

این اولین تماس نتانایهو با ابومازن، از زمان شکل گیری کابینه جدید رژیم صهیونیستی و همچنین تلاش های “جان کری” وزیر خارجه آمریکا برای احیای مذاکرات سازش، محسوب می شود.

دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد : نتانیاهو در تماس با محمود عباس ابراز امیدواری که بتوانند مذاکرات صلح را آغاز کنند. به اعتقاد نتانیاهو این موضوع مهم است و او امیدوار است که اقدامات وزیر امور خارجه آمریکا در این رابطه به نتیجه برسد.

این تماس در حالی انجام می شود که در هفته گذشته نیز “زیپی لیونی” وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی که مسئول مذاکره با تشکیلات خودگردان نیز محسوب می شود، به ابومازن تلفن زده و با وی در مورد مذاکرات سازش سخن گفته بود.

به نوشته هاارتض، لیونی نیز به دلیل فرار رسیدن ماه رمضان با محمود عباس تماس گرفته بود.

لازم به ذکر است، مذاکرات سازش به دلیل کارشکنی های طرف اسرائیلی بویژه شهرک سازی در مناطق فلسطینی با بن بست مواجه شده و تلاش های جدید آمریکا برای احیای آن نیز هنوز به نتیجه نرسیده اند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۰
کد خبر : 38049
بازدیدها: 280

پاسخی بگذارید »