پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سه زن ایرانی پیشتاز دنیای تکنولوژی +تصاویر

28 danesheroz اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۲ ۰

نام سه زن ایرانی در میان زنان جوان و پیشتاز دنیای تکنولوژی جهان معرفی شده است

به گزارش دانش روز ؛ سایت بیزنس اینسایدر که از سایت‌های مشهور و معتبر در زمینه اقتصاد و فناوری است فهرستی از ۳۰ زن پیشتاز و زیر ۳۰ سال جهان در دنیای تکنولوژی منتشر کرده است که در میان آنها سه زن ایرانی دیده می‌شود.

IMG13213643_-JamNews_(1)_46391

ثریا دارابی ، پریسا تبریز و رکسانا ورزا سه نفری هستند که با اینکه به سن ۳۰ سال نرسیده‌اند توانسته‌‌اند کارهای مهمی را انجام دهند.

ثریا دارابی که اکنون ۲۹ ساله است در دنیای اینترنت چهره‌ای شناخته شده به حساب می‌آید. آخرین ابتکار او سایتی به نام Zady است که هنوز فعالیتش را شروع نکرده ولی درآمدی ۳/۱ میلیون دلاری از مرکز آموزش ملی آمریکا داشته است. ثریا دارابی پیش از این با راه‌انداختن سایت Foodspotting مشهور شد و ثروت زیادی به دست آورد. در این سایت کاربران می‌توانند، عکس‌ها غذاهای جالب و خوشمزه‌ای را که هر روز می‌خورند، به اشتراک بگذارند.   این سایت شاید برای خیلی‌ها حکم وقت‌گذرانی را داشته باشد  اما برای پایه‌گذار آن، سودی سه میلیون دلاری داشته است.

 

IMG13213643_-JamNews_(2)_46389

پریسا تبریز به عنوان برگ برنده  امنیتی گوگل شناخته می‌شود ، مدیر گروه مهندسی امنیت اطلاعات  گوگل است و بهبود امنیت محصولات گوگل از جمله مرورگر کروم را بر عهده دارد. یک تیم از هکرها زیر نظر پریسا تبریزی با ۲۹ سال سن برای پیدا کردن مشکلات امنیتی محصولات گوگل کار می‌کنن .

 

 

IMG13213643_-JamNews_(3)_46390

رکسانا ورزا هم به عنوان یکی از چهره‌های جوان و خلاق مایکروسافت شناخته می‌شود که مسئولیت برخی پروژه‌های مهم  این شرکت را در اروپا بر عهده دارد.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۱
کد خبر : 16812
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »