پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سهام استقلال و پرسپولیس واگذار می‌شود

28 danesheroz اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
سهام استقلال و پرسپولیس واگذار می‌شود

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۴۹ درصد سهام باشگاه‌های پیروزی و استقلال به هواداران و ۵۱ درصد به بخش خصوصی که اهلیت و قابلیت آنها به تایید وزارت ورزش و جوانان رسیده باشد، واگذار می‌شود

به گزارش دانش روز ،  نمایندگان در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه ۹۲ کل کشور، در حکمی به دولت اجازه دادند سهام کلیه باشگاه‌های ورزشی دولتی و شبه دولتی که به نحوی از آنها از بودجه دولت استفاده می‌کنند را از طریق بورس به بخش خصوصی و تعاونی واگذار کنند.

این حکم به پیشنهاد مقداد نجف‌نژاد به بند ۱۳ لایحه بودجه الحاق شد. از ۲۰۵ نماینده حاضر ۱۱۵ رای موافق، ۲۲ مخاف ، ۱۴ ممتنع دادند.

واگذاری جایگاه‌های سوخت فسیلی و انبارهای ذخیره علوفه به عشایر

وکلای ملت در ادامه با تصویب یک ماده و الحاق آن به بند ۱۳ لایحه بودجه، مصوب کردند؛ دراجرای ماده ۱۷ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی به سازمان امور عشایر ایران اجازه داده می‌شود کلیه فرشگاه‌ها، جایگاه‌های سوخت فسیلی و انبار‌های ذخیره علوفه و کالا و ارزی و مستحدثات مربوطه را که در اختیار شرکت‌های تعاونی عشاری و اتحادیه‌ها قرار دارند با قیمت کارشناسی تا سقف ۳۰ هزار میلیارد تومان و دریافت ده درصد قیمت به صورت نقد و مابقی به صورت اقساط پنج ساله به شرکت‌ها و اتحادیه‌های بهره‌وردار واگذار نمایند.

وجوه حاصل از واگذاری‌ها به حسابی که به همین منظور نزد خزانه‌داری کل منظور می‌شود واریز خواهد شد.

این پیشنهاد که رای مثبت ۱۱۶ نماینده از ۲۱۱ نماینده حاضر در جلسه را کسب کرد توسط غلامرضا نوری مطرح شد.

ارجاع تعیین تکلیف فروش ۵۰ درصد از سهام هلدینگ خلیج‌فارس به کمیسیون تلفیق

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در جریان جلسه علنی امروز بند ۱۳ لایحه بودجه ۹۲، بند مربوط به فروش ۵۰ درصد از سهام شرکت مادر تخصصی برای پرداخت مطالبات ایثارگران را برای بررسی بیشتر در کمیسیون تلفیق مراعا گذاشتند.

این بند به تعیین تکلیف منابع اخذ شده از فروش حداقل ۵۰ درصد از سهام شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) خلیج‌فارس (پتروشیمی‌ها) است.

در جریان بررسی این بند “احمد توکلی” عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه، با استناد به اصل ۵۷ قانون اساسی، گفت: در این بند باید سقف میزان واگذاری برای واریز به خزانه مشخص شود این در حالی است که تنها در این بند فقط قید شده که ۵۰ درصد از سهام شرکت هلدینگ به صورت نقدی به فروش رسیده و منابع به خزانه واریز شود، سقفی در خصوص مبلغ تعیین نشده است.

وی افزود: با این بند این اتفاق رخ می‌دهد که افراد بتوانند هر چقدر و با هر مبلغی بخواهند این سهام را به فروش رسانده و در واقع نرخ بازار را مشخص کنند.

“علی لاریجانی” رییس مجلس شورای اسلامی با توجه به توضیحات احمد توکلی، از کمیسیون تلفیق خواست که سقف ۵۰ درصد واگذاری را به صورت عدد و رقم مشخص، تعیین کنند. بر این اساس این بند به کمیسیون تلفیق ارجاع شد تا به صورت واضح و مشخص موارد مورد ابهام آن مورد رسیدگی قرار گیرد.

در این بند قبل از اصلاح کمیسیون تلفیق، آمده است که دولت مکلف است حداقل ۵۰ درصد از سهام شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) خلیج‌فارس (پتروشیمی‌ها) را به صورت نقدی به فروش رسانده و منابع اخذ شده را به خزانه واریز کند تا با اولویت برای پرداخت مطالبات ایثارگران هزینه شود.

سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۶
کد خبر : 17340
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »