چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سند ملی سلول های بنیادین مراحل نهایی تصویب خود را طی می کند

danesheroz7 تیر ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
سند ملی سلول های بنیادین مراحل نهایی تصویب خود را طی می کند

دانش روز:قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشوراز تصویب سند ملی سلول های بنیادین در آینده ای نزدیک خبرداد و گفت:این سند مراحل نهایی تصویب خود را طی می کند

به گزارش دانش روز،دکترمنصور کبگانیانشامگاه سه شنبه در حاشیه سی و ششمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشوراظهار داشت:سند ملی سلولهای بنیادین به صورت مقدماتی از سال گذشته تصویب شد که این سند در آینده ای نزدیک به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد رسید.
وی در باره تدوین سیاست های مزبور به حمایت از دانشجویان دوره دکتری گفت:در جلسه امروز وزارتخانه های علوم ،تحقیقات و فن آوری ،وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و همچنین معاونت علمی ریاست جمهوری گزارش عملکرد خود را ارائه کردند .
عضو هیات علمی دانشگاه امیر کبیر خاطر نشان کرد:همچنین سیاست های اجرایی سنجش و پذیرش آموزش عالی مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به ابهامات موجود این موضوع به کارگروه مشورتی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ارجاع شد.
وی گقت:همچنین گزارش هایی درباره روند اجرای نقشه جامع علمی کشور در جلسه امروز ارائه شد که این نقشه منوط به تهیه نگاشت نهادین است.
به گفته کبگانیان بیش از ۵۰ در صد اقدامات برای اجرای نقشه جامع علمی کشور می بایست در خارج از دانشگاه ها و توسط بخش صنعت و با همکاری دانشگاه صورت بگیرد.
وی افزود:در نگاشت نهادین این نقشه وزارت علوم تحقیقات و فن آوری مسئول تولید علم و فن آوری و معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری مسئول تولید فن آوری و صنعت دانش بنیان است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد:در سال جاری برای اجرای نقشه جامع علمی کشور شاهد همکاری های در خور توجهی بین دولت و مجلس بوده است.
وی اظهار داشت:۲۲۴ اقدام ملی در نقشه جامع علمی کشور می بایست به تدریج اجرایی شود و همچنین می بایست بیش از ۵۰ سند ملی به تصویب برسد.

 

 

ایرنا

سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۳
کد خبر : 36249
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »