چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با همكاري موسسه آموزشي و پژوهشي اتاق ايران در کرج

سمینار آموزشی نقل و انتقالات پولی در شرایط تحریم

danesheroz7 شهریور ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
سمینار آموزشی نقل و انتقالات پولی در شرایط تحریم

دانش روز: سمینار آموزشی شیوه های جدید نقل و انتقالات پولی در شرایط تحریم با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران در کرج برگزار شد

به گزارش دانش روز و به نقل از روابط عمومی اتاق البرز این سمینار که با حضور جمعی از فعالان اقتصادی ، مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی برگزار گردید اسماعیل محققی مدرس این سمینار توضیحاتی در مورد میزان مبادلات ارزی ایران پیش از تحریم و پس از تحریم ارائه داده و گفت: در مرکز مبادلات ارزی روزانه میانگین ۴۰ میلیون دلار ارز توزیع می شود که حدودا ۲۵ درصد ارز مورد نیاز تجار برای واردات می باشد و برای ۷۵ درصد بقیه دچار کمبود می باشیم.

وی با بیان اینکه ترکیب واردات و صادرات کشورمان در این سال ها به سمت کالاهای صنعتی سوق یافته است، افزود: شکاف تجاری صادرات غیرنفتی و واردات کشورمان کاهش پیدا کرده و در برخی از موارد  شاهد این هستیم که صادرات کالا از واردات پیشی گرفته است.

محققی در ادامه افزود: تنها راه خنثی کردن تحریم ها در دست بانک هاست و باوجود تحریم به اصطلاح هوشمندانه آن‌ها، بانک‌های ایرانی برای رفع مشکل نقل و انتقال پولی کشورمان هوشمندانه تر عمل کردند.

این مدرس توضیحاتی در مورد چگونگی ثبت سفارش برای واردات کالاهای مختلف ارائه داد و استفاده از طریقه‌های مختلف برای پرداخت‌ها را عنوان کرد و افزود: بهترین روش، روشی است که با کم‌ترین کارمزدها قیمت تمام شده کالاها را پایین‌تر آورد و در این موقعیت‌ها سرعت و ارزان بودن را مهم‌ترین پارامتر در تجارت بیان کرد.

میزان تبادلات ارزی ایران پیش از تحریم و پس از تحریم و اثرات این تحریم ها بر وضعیت پرداخت ارز، و همچنین سازو کار اتاق مبادلات ارزی  و حذف فعالیت فیزیکی و تبادل اطلاعات بطور کامل از طریق بسترهای مجازی و پورتال ارزی بانک مرکزی از دیگر مباحث مطروحه در این سمینار بود.

سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۷
کد خبر : 59117
بازدیدها: 343

پاسخی بگذارید »