یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در زندگی واقعی اش:

سلمان خان به جرم آدمکشی دادگاهی می‌شود

danesheroz1 مرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
سلمان خان به جرم آدمکشی دادگاهی می‌شود

دانش روز: سلمان خان ستاره مشهور بالیوود به جرم قتل راهی دادگاه می‌شود

به گزارش دانش روز، به نقل از بی.بی.سی، سلمان خان در دادگاهی در شهر بمبئی به خاطر کشتن یک نفر محاکمه می شود. او برای این که ۱۰ سال پیش با یک نفر تصادف کرده و از صحنه جرم گریخته است، دادگاهی می شود.

این دادگاه که از ۱۹ اوت دوباره تشکیل می‌شود به جرم قتل او رسیدگی می‌کند و در صورتی که او گناهکار شناخته شود با ۱۰ سال زندان روبه رو خواهد بود.

از قرار معلوم او در سپتامبر ۲۰۰۲ با اتومبیلش وارد یک شیرینی‌فروشی در بمبئی شد و یک نفر را که در پیاده رو خوابیده بود، زیر گرفت و کشت. تاکنون او به دلیل مرگ ناشی از سهل انگاری دادگاهی شده بود.

سلمان خان که یکی از مشهورترین بازیگران بالیوود است و در بیش از ۸۰ فیلم هندی بازی کرده که “آماده”، “بادیگارد” و “دابانگ” از جمله آنهاست.

با وجود این مشکلات، طرفدان او هنوز به وی وفادار مانده اند و به آینده امیدوار هستند.

به گفته مقامات هندی، سلمان خان در نیمه شب ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۲ با تویاتا لندکروزش وارد شیرینی فروشی آمریکایی شهر شد. او با اتومبیلش از روی پنج نفر که در کنار خیابان در خواب بودند رد شد که در نتیجه یک مرد ۳۸ ساله به نام نورالله خان به شدت مصدوم شد و در نهایت جانش را از دست داد.

هر چند او از حضور در دادگاه در طی محاکمه معاف شده اما در صورت نیاز باید در جلسات بازپرسی شرکت کند.

سلمان خان ابتدا به صورت جدی با اتهام آدمکشی روبه رو بود، اما بعد دادگاه با تخفیف، اتهام او را به جرم قتل در اثر سهل انگاری یا قتل غیرعمد مورد بررسی قرار داد.

دادگاه رسیدگی به اتهام او اولین بار در سال ۲۰۰۶ تشکیل شد و تا سال ۲۰۱۱ ادامه یافت. در آخرین جلسه دادگاه دادستان درخواست رسیدگی با درجه بالاتری از اتهام را طرح کرد.

از سوی دیگر پلیس بمبئی برای کش‌دار شدن این دادگاه زیر سوال رفته است، اما هر نوع دخالت در این ماجرا از سوی مقامات پلیس رد شده است.

مطبوعات هندی می گویند این رویه در هند غیرمعمول نیست و با طولانی کردن مراحل بررسی به دلیل مراحل دشوار رسیدگی در سیستم قضایی، جرم کم رنگ می شود.

سلمان خان بازیگری بسیار محبوب و موفق در سینمای هند است و اغلب در نقش قهرمان منفی فیلم ظاهر می شود و به عنوان بازیگر نقش “پسر بد” مشهور شده است.

او در سال ۲۰۰۶ نیز برای شکار غیرقانونی یک گوزن به پنج سال زندان محکوم شد اما پس از گذراندن یک هفته در زندان، آزاد شد.

منبع:مهر

جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۷
کد خبر : 42879
بازدیدها: 263

پاسخی بگذارید »