دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سقف نرخ کرایه سرویس مدارس مشخص شد

danesheroz2 تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
سقف نرخ کرایه سرویس مدارس مشخص شد

دانش روز: در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران سقف نرخ کرایه سرویس مدارس مشخص و به تصویب اعضای شورا رسید

به گزارش دانش روز، در جلسه علنی صبح امروز شورای شهر تهران لایحه تعیین نرخ کرایه حمل و نقل دانش آموزان در شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش نرخ اتوبوس و مینی بوس مدارس ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا می کند و نرخ کرایه ون و سواری به میزان ۳۱.۶ درصد افزایش کرایه را خواهد داشت.

حمزه شکیب رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران در خصوص این لایحه گفت: سعی همه ما بر این است که تمامی سرویس مدارس از استاندارد کامل برخوردار باشند اما گزارش ها نشان می دهد که تنها ۱۵ درصد از سرویس مدارس از این استاندارد برخوردار هستند.

وی در ادامه با اشاره به پیشنهاد شهرداری مبنی بر افزایش کرایه های سرویس مدارس تصریح کرد: شهرداری و سازمان تاکسیرانی پیشنهاد افزایش بیشتری برای نرخ کرایه سرویس مدارس داشتند اما ما همان میزان افزایش برای خودروها عمومی برای سرویس های مدارس نیز پیشنهاد دادیم و توافقاتی نسبی نیز با آموزش و پرورش در این خصوص انجام شد.

وی در ادامه بیان داشت: ما به عنوان نماینده مردم مایل نیستیم فشار زیادی به مردم وارد شود و باید توجه داشت این میزان افزایش، سقف نرخ کرایه است و این مبلغ می تواند در برخی مناطق کمتر نیز باشد همان گونه که گزارش ها نشان می دهد که در برخی مناطق شهر تهران نیز کمتر بوده است.

دانشجو سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه بررسی این لایحه تاکید کرد: همان گونه که مطرح شد این مبلغ سقف نرخ کرایه است و کسی اجازه ندارد از این رقم بیشتر دریافت کند و درخواست ما از تاکسیرانی این است که از طریق حوزه نظارتی خود اجازه ندهد که بیش از این مبلغ از مردم گرفته شود.

در پایان بررسی این لایحه تذکرات و مباحث متعددی از سوی اعضای شورای شهر تهران مطرح و در نهایت این لایحه به تصویب اعضای شورا رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۱
کد خبر : 38367
بازدیدها: 182

پاسخی بگذارید »