چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سفر یک روزه استانداری البرز و روزی با عشایر/گزارش

danesheroz1 تیر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
سفر یک روزه استانداری البرز و روزی با عشایر/گزارش

دانش روز: مدیران استان البرز در سفری یکروزه سومین جلسه شورای عشایر استان البرز را در منطقه ییلاقی دیزین در زیر چادرهای عشایر برگزار کردند و از نزدیک با مسائل و مشکلات موجود عشایری که در مناطق ییلاقی آزادبر و دیزین زندگی می گذرانند، آشنا شده و مصوباتی را برای رفع مشکللات آنان به تصویب رساندند.

به گزارش دانش روز، این روز یک روز به یاد ماندنی در بازدید از منظقه عشایری مارچال (پی کمر) بود روزی که استاندار البرز آمادگی جسمانی خود را به رخ مدیرانش کشید تا به همگان بگوید که در راه خدمت به مردم باید از همه سبقت گرفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی استانداری البرز، آنچه این جلسه را متفاوت از سایر جلسات مرسوم اداری کرد نحوه حضور استاندار البرز و سایر مدیران استان بود که به شکلی خاص و با حال و هوایی عشایری برگزار شد تا بدین وسیله مدیران استان به صورت میدانی با مسائل و مشکلات عشایرنشینان البرز آشنا شوند.
بر اساس این گزارش، مدیران استان البرز که از ابتدای صبح در منطقه ییلاقی آزادبر حاضر شده و با راهپیمایی طولانی در گفتگو با عشایرنشینان آزادبر با آنان به گفتگو نشسته بودند هیچگاه فکر آن را نمی کردند که استاندار البرز قرار است در راهپیمایی طولانی آنان را مهمان چادرهای عشایرنشینان دیزین کند.
آب و هوای پاک و آزاد و کوه های سر به فلک کشیده دیزین که تابلویی زیبا از قدرت لایزال خداوند در برابر دیدگان همه ترسیم کرده بود راه های صعب العبور خود را خاک پای مدیران کرد تا بدانند عشایر زندگی متفاوتی از شهرنشینان دارند. مدیران استان البرز به هوای اینکه استاندار البرز خسته راه کوه ها و راه های صعب العبور آزادبر است و از رفتن به منطقه ییلاقی دیزین سرباز می زند و طبق روال در اداره یا تالاری سومین جلسه شورای عشایر استان را برگزار می کند، کت و شلوار پوشیده در ابتدای راه ایستادند تا از دور نظاره گر منطقه باشند و تصمیمات را به جلسه واگذار کنند غافل از اینکه استاندار البرز راه های صعب العبور دیزین را به جان خریده و آماده برای طی مسیر است.
در همین احوال بودیم که استاندار با ماشین شاسی بلندش رسید مدیران گفتند استاندار چه مجهز آماده است! استاندار از ماشین پیاده شد و با احوالپرسی گرم به حاضران گفت آقایان برویم، من حاضرم.  حضار به هم نگاهی انداختند و با لبخند به هم گفتند که ابتدای راه است و استاندار البرز حتما نفس کم آورده و از  ادامه راه پشیمان می شود و خواهد گفت که هر چه مصوبه داریم بیاورید تا همه را امضاء کنم!
مدیران استان در مسابقه دو ماراتن به استاندار البرز باختند
به راه افتادیم بعد از بیست دقیقه راهپمایی، خستگی امان همه مدیران را بریده بود استاندار همچنان پیشتاز و مدیران نیز نفس نفس زنان و غرق در عرق به دنبال استاندار با ۱ کیلومتر فاصله در حال پیمودن راه بودند. بعد از ۳۵ دقیقه پیاده روی طاقت فرسا به نقطه بلندی رسیدیم که چادرهای عشایر از آنجا پیدا بودند دنیای قشنگ و پرامیدی که سرشار از زندگی بود در برابر دیدگان نمایان شد و مدیران خسته راه، خداوند را بابت رسیدن به آبادانی شکرگزار شدند.
به هر ترتیب سومین جلسه شورای عشایر استان در شرایطی سخت و در طبیعتی آزاد برگزار شد و باز هم این مدیران بودند که هنگام برگشت با دیدگان خود استاندار البرز را که اینبار دوان دوان راه های صعب العبور منطقه را طی می کرد، نظاره گر بودند.

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۱
کد خبر : 35629
بازدیدها: 323

پاسخی بگذارید »