چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

سفری به روستای واریان در کرج

danesheroz1 آذر ۸, ۱۳۹۲ ۰
سفری به روستای واریان در کرج

دانش روز: روستای واریان در حاشیه شرقی سد کرج ابتدا در جایی که اکنون بستر دریاچه سد کرج است قرار داشت اما در پی ساخت این سد اهالی و ساکنان آن به مناطق بالاتر کوچ داده شدند و بدین ترتیب تنها راه ارتباطی راه آبی بود.

به گزارش دانش روز، زیبایی خاص واریان و زیبایی این دریاچه باعث شده بود که این روستا موقعیت خاصی برخوردار شود. در آن سوی دریاچه و کنار جاده امکاناتی برای قایق سواری و اسکی روی آب وجود دارد.

26203172

variyan village

به دلیل نزدیکی به آب دریاچه، شنا، و قایق رانی از ورزش های اختصاصی اهالی واریان می باشد. یکی از جذابیتهای مهم این استان عبور جاده کرج ـ چالوس از این استان است که این جاده جزو زیباترین جاده های ایران بلکه دنیا می باشد که این ویژگی استان البرز را یکی از استانهای مطرح جهت گردشگری به شمار می آورد. سد زیبای امیرکبیر ( سد کرج) هم یکی از نقاط زیبای عبوری از کنار این جاده می باشد که زیبایی این جاده را دو چندان کرده است.

jade-chaloos-patugh-ir-2

chaloos road

جاده کــــــــــــرج  ـ  چالـــــــــــــــــــــــوس:

جاده کوهستانی و پر پیچ و خم چالوس یکی از نادرترین جاده های کوهستانی در جهان است. برخی این جاده را یکی از زیباترین جاده های جهان می دانند. این جاده از میان شهر کرج در استان البرز شروع و به شهر چالوس در کرانه دریای خزر وصل می شود.

u80qc7yu

chaloos road

جاده ای با قدمت بیش از نیم قرن که همچون گوهری درخشان برتارک زیبایی های طبیعت این منطقه می درخشد. جاده ای در سلسله جبال البرز با پیچ و خم های متعدد در دل کوه و زیبایی های بکر طبیعی تاسفری خیال انگیز را برای مسلفران خود رقم زند. جاده چالوس در هرفصل به رنگی در می آید و گاه تضاد رنگها همزمان با هم منظره های با شکوه، منحصر به فرد و چشم نوازی پدید می آورد.

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۳
کد خبر : 76925
بازدیدها: 523

پاسخی بگذارید »