یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سرویس دو چرخ مدارس ما!!!

danesh اسفند ۲۶, ۱۳۹۳ ۰
سرویس دو چرخ مدارس ما!!!

دانش روز: راه بلندی را تا مدرسه پیش رو داشتیم اما خب، مجبور بودیم زود از خواب بیدار شیم و آماده ی رفتن شویم. که مبادا حکایت “بازم مدرسه ام دیر شد” ماجرای ما نیز شود

به گزارش دانش روز،  از وبلاگ سقزکورد: کردستان وب: ترس از دعوای ناظم لذت خواب صبح گاهی را تلخ می کرد تا سر وقت مدرسه برسیم.حتی اگه زمین را هم برف می گرفت، ما مجبور بودیم و باید می رفتیم.بهانه های: آقا هوا سرد بود…

اجازه ما راهمون دور بود …

یا خانم بخدا تو راه افتادم و…

نخیر! هیچ توجیهی قابل قبول نبود…

آی دلمون می خواست بعضی روزها مدرسه تعطیل می شود، می نشستیم و کل اخبارها را می دیدیم که شاید اعلام کند اما هیچ خبری نبودو اگه فرداش هم درس زیادی نداشتیم و روز، روز ورزش و بازی بود. دلمون می خواست وسیله ی پیدا بشه و هر چی زودتر ما رو تا مدرسه برسونه.دوران مدرسه هزاران خاطره داشت و صدها ماجرای عجیب که فقط مختص اهل مدرسه است و بس.

یادتونه باباهامون قول می دادند که اگه قبول بشیم یا نه! اگه معدل ترم آخر بیست بشه برامون دوچرخه بخرن.تنها وسیله ی سرگرمی تابستونا دوچرخه بود آنهم اگه داشتیم و اگه می خریدن…تازه اگر هم بود استفاده ازش آزاد بود.تا مهر می امد و بو و هوای مدرسه می رسید. بابا، می فرستادش بالا پشت بام و پارکش می کرد و تا سال بعد یا یک تعطیلی مفصل قابل دسترسی نبود.

بله اینگونه شرایطی بود!

بعد از گذشتن بیست سال از آن خاطرات، دیروز از جلوی مدرسه ای دخترانه گذر کردم.اتفاقا زنگ آخر بود و بچه ها با سر و صدای زیاد از ورودی مدرسه بیرون می آمدند.اما نه دست در دست هم و گروهی!

با سرویس جدید مدارس…

با دوچرخه های پارک شده در حیاط مدرسه.هر کدام از بچه ها دوچرخه ی خود را از وسیله ی نقلیه ی راه مدرسه کرده بودند و سرویسی بدون خرج را برای خود راه اندازی کرده بودند.یادم میاد که بابام همیشه می گفت: دوچرخه سواری برای دختر فقط تا رسیدن سنش به سن تکلیف مجاز است و غیر از آن حرام که نه اما عملی جالب به نظر نمی آید.

اما دختران دبیرستان امروزی، بدون هیچ محدودیتی سوار بر دوچرخه و در خیابان ها رکاب می زنند.به روز شدن و مدرن بودن شاید تحولات خاصی را در جامعه شامل شود.اما گاهی یک سری از رفتارهای غربی در قالب مدرن بودن ظاهر می شوند و یک سری از رسم و رسومات قدیمی مختص ایران و ایرانیان را در بر میگرد.این سرویس به اصطلاح جدید و مدرن شاید جالب و مثبت به نظر برسد اما از دیدگاه دینی در بر گرفته ی عواقب بدی خواهد شد.

و چه خوب می شود….

ایران و ایرانیان با همان رفتار و کردار و فرهنگ در جهان بنام باشند.با همان عشق و محبت و با احساس بودن و گرمی که در خانواده ها و ایل و طایفه ها و به قول امروزی ها “قدیمی” شناخته شویم.رمز موفقیت و وجود هم بستگی در “دیروز” صداقت بود اما “امروز” تا حرف از صداقت شد، صدا قط شد.

سرویس 2 چرخ مدارس ما!!!

 

سرویس2 چرخ مدارس ما!!!

 

سرویس2 چرخ مدارس ما!!!

 

سرویس2 چرخ مدارس ما!!!

نظرات :

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۴
کد خبر : 146508
بازدیدها: 904

پاسخی بگذارید »