پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سرنوشت تلخ مُرسی نتیجه اعتماد به آمریکاست

danesheroz2 تیر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
سرنوشت تلخ مُرسی نتیجه اعتماد به آمریکاست

دانش روز: رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ترفند آمریکا این است که اسلام‌گرایان را ابتدا با کشاندن به ورطه سازش از چشم و نظر ملت بیندازد و سپس معارضان را علیه آن‌ها بشوراند تا کار دولتِ تنها مانده را یک‌سره کند

به گزارش دانش روز، سردار “محمدرضا نقدی” رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست هفتگی اندیشه ولایت گفت: آنچه امروز در مصر می‌گذرد مایه عبرت همه کسانی است که به تعامل با آمریکا خوش‌بین هستند؛ ببینیم در مصر چه شد که برای اولین بار یک دولت با خون‌های زیاد و خون دل‌های فراوان و آرای مردم، روی کار آمد ولی خیلی زود و حتی قبل از فرا رسیدن سالگرد حاکمیت خود، بدون اینکه دفاع جدی از سوی هوادارانش صورت گیرد، با کودتای نظامی ساده سرنگون شد.
وی به دلایل فراوان این حادثه اشاره و تصریح کرد: مهم‌ترین دلیل آن خارج شدن مردم از صحنه حمایت از دولت و عدم آمادگی مردم برای فداکاری در راه حفظ این دولت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه بیان کرد: برای عبرت گرفتن از این حادثه باید دید چرا مردم، دولت منتخب خود را آن طور که باید حمایت نکردند و او را در مقابل کودتا تنها گذاشتند؟

نقدی تلاش عده‌ای را برای نسبت دادن این حادثه به کمبود گاز و نان و مشکلات معیشتی مردم یادآور شد و افزود: حقیقت، چیز دیگری است، جوانان پرشوری که جلوی تانک‌های رژیم مبارک سینه سپر کردند و مرسی را روی کار آوردند برای آرمانشان ارزش خیلی بیشتری قائل هستند که بخواهند با کمبود نان و گاز از میدان بیرون بروند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آمریکای مکار با حیله و نیرنگ و وعده های حمایت و بهبود شرایط، مرسی را از جهت گیری‌های انقلابی بر حذر داشت و او را به ورطه سازش کشاند.

وی وعده های آمریکا به مصر را برشمرده و ادامه داد: وعده های آمریکا مبنی بر استمرار کمک‌های مالی دو و نیم میلیارد دلاری به مصر، تقویت جایگاه مصر در عرصه بین المللی، حمایت از دولت در مقابل کودتای نظامیان، کمک‌های مالی چند میلیارد دلاری قطر و عربستان و … به اندازه کافی وسوسه انگیز بود که بتواند مرسی را به سازش با اسرائیل، دوری از ایران و مقابله با مقاومت در سوریه وا دارد، رفتاری که روز به روز مردم انقلابی به ویژه جوانان پرشور را نسبت به دولت مرسی دلسردتر و ناامیدتر کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اقدامات انقلابی مردم مصر و واکنش‌های دولت مرسی را یادآور شده و اظهار داشت: مردم هر هفته لوله گاز مصر را به اسرائیل منفجر می‌کردند و دولت مرسی ترمیم می‌کرد، آن‌ها برای حمایت از غزه تجمع می‌کردند و مرسی راه را کنترل می‌کرد، آن‌ها سفارت رژیم جعلی اسرائیل را اشغال می‌کردند و او آن را با عذرخواهی بازگشایی می‌کرد، مردم خواهان دفاع از مقاومت در سوریه بودند و او سفارت سوریه را تعطیل می‌کرد و همین رفتارها نیروی دفاعی مردمی و جوانان مصر را از کنار مرسی پراکنده کرد.

نقدی با بیان اینکه در این شرایط فقط نیروهای حزب اخوان المسلمین به صورت تشکیلاتی از مرسی حمایت می‌کنند و دیگر کسی برای مرسی باقی نمانده است، گفت: این شرایط زمینه را برای کودتای نظامی بی دردسر فراهم ساخت.

وی ادامه داد: این ترفند آمریکاست که اسلام‌گرایان را ابتدا با کشاندن به ورطه سازش از چشم و نظر ملت خود می‌اندازد و سپس معارضان را علیه آن‌ها می‌شوراند تا بدون اینکه دست خیانت خودش علیه آن ملت مشهود باشد، اسلام گرایان را از صحنه بیرون کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه این روش همان کاری است که امروز با اردوغان انجام می‌دهند و پیش از این با گورباچف کردند و نقشه فردای آمریکا برای جمهوری اسلامی هم همین است ادامه داد: اگر مرسی به جای اعتماد به وعده های پوشالی آمریکا، به اسلام و مردم خودش تکیه می‌کرد و به جای سازش با اسرائیل، سفارت اسرائیل را تعطیل می‌کرد و شیر گاز و نفت را بر رژیم غاصب می‌بست و موضع قاطع در حمایت از فلسطین را پی می‌گرفت؛ مرسی و اخوان المسلمین تنها نمی‌ماندند و بیشتر از ۷۰ درصد از مردم مصر چنان پشت سر او می‌ایستادند که تا سال‌های سال دیگر هم هیچ قدرتی نمی‌توانست او را کنار بزند.

نقدی تصریح کرد: اگر مرسی فریب آمریکا را نمی‌خورد و راه مبارزه با اسرائیل را در پیش می‌گرفت، جایگاه مردمی بالاتر از جمال عبدالناصر می‌یافت و امروز توده های مردم مصر کودتاچیان را به خاک مذلت می‌نشاندند و نه تنها در داخل مصر بلکه در تمام کشورهای اسلامی برای دفاع از او غوغا بود.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در ادامه خاطرنشان کرد: مگر ملت اسلام اجازه می‌دادند مراکز آمریکایی در پایتخت‌هایشان از این تجاوز آشکار به مردم سالاری جان سالم به در برد؟ مگر پادشاهان خائن منطقه که او را برای سازش با آمریکا و اسرائیل و مقابله با ایران تشجیع کرده و فریب دادند جرأت می‌کردند آشکارا رفتن مرسی را جشن بگیرند؟

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: تنها ماندن مرسی در میان امت اسلام و ملت خود درس عبرت بزرگی برای تمام کسانی است که به تعامل با آمریکا خوش‌بین هستند و خصوصاً درسی برای اخوان المسلمین که شاید دیر نشده باشد تا به میدان بیایند و جبران کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۸
کد خبر : 35103
بازدیدها: 277

پاسخی بگذارید »