پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سرما بخورید اما آنتی بیوتیک نخورید !!

danesheroz2 خرداد ۲۳, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز، در تابستان با آلرژی و حساسیت فصلی مواجه هستیم که بسیاری از افراد آن را با سرماخوردگی اشتباه می گیرند

به گزارش گروه بهداشت و درمان دانش روز، امیر پویان طیبی، متخصص داخلی  گفت:  سیستم ایمنی بدن انسان نمی تواند مقاومت دائمی  در مقابل سرماخوردگی داشته باشد چرا که سرماخوردگی در اثر تعداد  متنوعی از ویروسها به وجود می آید به طوریکه ممکن است فردی یک ماه سرماخوردگی داشته باشد و بعد از آن درگیر نوع دیگر از ویروس سرماخوردگی شود.
1210155_317
وی ادامه داد: در هنگام سرماخوردگی نباید آنتی بیوتیک مصرف کرد زیرا این آنتی بیوتیکها تاثیری در از بین بردن ویروسها ندارند و فقط موجب آسیب رساندن به بدن شده و مقاومتشان در بدن افزایش می یابد.
طیبی تصریح کرد: برای درمان سرماخوردگی هیچ دارویی وجود ندارد و داروهای موجود فقط برای  تخفیف علائم بیماری می باشند که در هنگام مواجه شدن با سرماخوردگی می توان با مخلوط کردن  یک قاشق مرباخوری عسل و نصف استکان آبلیمو تا حدی از پیشرفت آن جلوگیری کرد.
وی افزود: در بهار و تابستان با آلرژی ها و حساسیت های فصلی مواجه هستیم که علائمی شبیه سرماخوردگی را دارند که ممکن است آن را با سرماخوردگی اشتباه بگیریم.
وی با اشاره به علائم سرماخوردگی مانند عطسه، سردرد، آبریزش بینی، بیش اشتهایی و گلو درد خاطر نشان کرد:  این علایم با بیماریهای نظیر آنفولانزا و برونشیت مشترک هستند بنابراین از درمان خودسرانه پرهیز کنید.

وی در خاتمه گفت: هر چند سرماخوردگی بیشتر در فصول سرد سال (پاییز و زمستان) اتفاق می افتد اما با ورود به فصل گرما این بیماری شدت می گیرد که از دلایل مهم آن می توان به تغییر آب و هوا و تغییر فصل و باد کولر اشاره کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۲
کد خبر : 26125
بازدیدها: 286

پاسخی بگذارید »