پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سردار سلامی: به آینده امیدوار و به دشمن نامطمئن هستیم

danesheroz1 شهریور ۱, ۱۳۹۲ ۰
سردار سلامی: به آینده امیدوار و به دشمن نامطمئن هستیم

دانش روز: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما دریافته‌ایم که برای مطرح شدن در مجامع بین‌المللی باید به اقتدار علمی دست پیدا کنیم

به گزارش دانش روز، سردار سلامی در مراسم اختتامیه چهاردهمین اجلاس سراسری اساتید بسیجی سراسر کشور با اشاره به مقیاس جهانی همه تهدیدها علیه ایران، اظهار کرد: دشمن به قدرت منطق معتقد نیست، بلکه به منطق قدرت اعتقاد دارد، در حالی که موضع جمهوری اسلامی ایران قدرت منطق است و نه زورگویی، همانطور که مشاهده می‌کنید، دشمن پیشرفت علمی ما را با ترور دانشمندان جمهوری اسلامی ایران پاسخ می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی این نظام را بر اساس آرمان‌های اسلام بنا کردیم دشمن از موضع قدرت سخت استفاده کرد و به ما یورش برد. تهدیدهای سال‌های گذشته چند خصوصیت عمده دارد؛ این‌که دشمن در هر جایی که استراتژی‌اش شکست می‌خورد با عنوان استراتژی پویا موضعی دیگر را اتخاذ می‌کند و به دنبال رسیدن به هدف در حال حرکت است.

وی اظهار کرد: دشمن می‌گوید اکنون دیگر زمان نزدیک شدن قاره‌ها به یکدیگر است؛ آن‌ها معتقد هستند که باید همه شهروندان دنیا دارای ایده‌ای یکسان شوند، همه با یک جهان‌بینی و تفسیر واحد از رخدادها باشند، همه مصرف کننده کالاهای یکسان باشند و ارزش‌های واحد داشته باشند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به این‌که «ساختمان درونی انسان دارای چند عنصر اساسی است» تصریح کرد: در همه انسان‌ها پیش فرض‌ها و تصورات ثابت ذهنی وجود دارد که دشمن مصمم است این پیش فرض‌ها و درک از واقعیت‌ها را یکسان کند. این‌که ما مسلمانان تروریست هستیم یک پیش فرض از طرف دشمن است. با تغییر پیش فرض‌ها هنجارها نیز تغییر می‌یابد، دشمن به ما القا می‌کند که چرا می گویید«هم غزه و هم لبنان» بلکه بگویید نه غزه و نه لبنان.

وی استراتژی عمده دشمن را در سه موضوع عنوان کرد و افزود: ایجاد درگیری و نزاع بین مسلمانان و این‌که ما اجازه آزادی عمل نداشته باشیم یکی از برنامه‌های اصلی دشمن است، چون در میدان آزادی، انسان‌ها رشد می‌کنند؛ تهاجم فرهنگی، تحریم اقتصادی و تهدید نظامی از جمله برنامه‌های دشمن است. مهار کردن ما در کشورهایی همچون سوریه، لبنان، عراق و افغانستان و قرار دادن ما در موضع مهار در رابطه با مساله هسته‌یی از جمله برنامه‌های دشمن می‌باشد.

وی گفت: بازدارندگی از اهداف و سپس پیشنهاد مذاکره، یک استراتژی برنامه‌ریزی شده از طرف دشمن است که تاکنون نتوانسته این استراتژی را عملی کند. ما نزدیک به ۶۰ دهه است اجازه نداده‌ایم دشمن در منطقه به موفقیت برسد و اکنون راه‌های حرکت دشمن را بسته‌ایم و توانستیم به قابلیت تهدید درباره منافع‌اش و حمله به استراتژی‌اش دست یابیم. ما به آینده امیدوار و به دشمن نامطمئن هستیم.

سلامی خطاب به اساتید گفت: شما میدان‌دار شخصیت انسان‌ها هستید و تکثیر فکری دانشجویان بر دوش شماست، شما برای آن‌ها سرچشمه علم هستید. علما ستارگانی هستند که مردم به وسیله آنان هدایت می‌شوند.

 

 

 

 

منبع:دانا

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۱
کد خبر : 53195
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »