پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سرانه‌های ورزشی بانوان در کرج افزایش می‌یابد/ ایجاد ۱۵ پارک جدید در کرج

28 danesheroz اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
سرانه‌های ورزشی بانوان در کرج افزایش می‌یابد/ ایجاد ۱۵ پارک جدید در کرج

شهردار کرج از افزایش سرانه‌های ورزشی مختص بانوان در کرج خبر داد و گفت: براساس تمهیدات اندیشیده شده ۱۵ پارک جدید در کلانشهر کرج ایجاد می‌شود

به گزارش دانش روز ، سیدعلی آقازاده امروز در بازدید از سرانه‌های فضاهای سبز این کلانشهر اظهار داشت: تلاش برای توسعه ورزش‌های همگانی و رفع نارسی‌ها در این زمینه به ویژه رفع کمبودها در ورزش بانوان یکی از مهمترین اقداماتی است که باید انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به این مهم همچنین و همچنین وجود استعدادها و ظرفیت‌های بالا در ورزش بانوان، نیاز است، مسئولان و متولیان امر اهتمام ویژه‌ای برای فراهم آوردن زمینه‌های حداکثری بهره‌گیری بانوان از این مقوله داشته باشند.

این مسئول با اشاره به وضعیت فعلی سرانه ورزشی در کلانشهر کرج با بیان اینکه، تا رسیدن به ایده‌آل‌ها و استانداردهای واقعی در این زمینه فاصله داریم، عنوان کرد: مدیریت شهری باید نسبت به اجرای طرح‌های مفید در این زمینه اقدامات گسترده‌ای را به انجام برساند.

آقازاده در ادامه، اقدامات مدیریت شهری درباره توسعه سرانه ورزشی در کرج را یادآور شد و با تاکید بر حمایت ویژه از سوی همه دستگاه‌های متولی ورزش به ویژه ورزش بانوان، گفت: تحقق اهداف ورزشی در سطح کرج ضمن بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و اعتبارات دیده شده در این خصوص از سوی مجموعه‌های متولی از جمله مدیریت شهری، مشارکت و حضور گسترده بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران را نیز می‌طلبد.

وی با تاکید بر افزایش فضاهای ورزشی مختص بانوان در سطح شهر، افزود: تحقق این مهم می‌تواند با ایجاد فضای آرام زمینه ساز ایجاد آسایش برای بانوان علاقمند به ورزش شود.

شهردار کرج با تاکید بر شناسایی و آسیب شناسی درباره کمبودها و خلاهای موجود در عرصه ورزش، اذعان داشت: شناخت نارسایی‌های عرصه ورزش ضمن، زمینه‌سازی برای تقویت این عرصه مهم، می‌تواند، تأثیر فراوانی در توسعه زیرساخت‌های ورزشی در سطح شهر داشته باشد.

آقازاده تاکید کرد: مجموعه مدیریت شهری کرج با تولی‌گری سازمان پارک‌ها و فضای سبز، آماده ارائه و اجرای طرح‌های مربوط به اجرای پروژه‌های فضای سبز، پارک و اماکن تفریحی است.

*امسال ۱۵ پارک جدید به مجموعه پارکهای شهر کرج اضافه خواهد شد

وی در ادامه سخنان خود از افزوده شدن ۱۵ پارک جدید در این کلانشهر خبر داد و گفت: در این راستا احداث پارک جدید بانوان در سال جاری نیز انجام خواهد شد.

آقازاده عنوان داشت: احداث پارک بانوان در مناطق  ۱۲ و ۴ همچنین در مناطق ۳ و ۱۰ از برنامه‌های تدوین شده مدیریت شهری است.

وی در ادامه با اشاره به حمایت‌های مطلوب اعضای شورای اسلامی شهر کرج در اجرای پروژه‌های شهری از افزایش سرانه فضای سبز این کلانشهر خبر داد و افزود: بررسی‌ها حاکی از آن است که کلانشهر کرج در زمینه احداث پارک‌ها و توسعه فضای سبز با توجه به رویکرد، شورای سوم، عملکرد موفقی داشته است.

شهردار کرج با یادآوری، سرانه فضای سبز در کرج طی سال ۸۶  با بیان این که این سرانه حدود ۸.۵ مترمربع بوده است، بیان کرد: این سرانه در سال گذشته به بیش از ۱۳مترمربع رسید که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مقرر شده است، میزان این سرانه تا پایان عمر شورای سوم به بیش از ۱۵ مترمربع افزایش یابد.

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۹
کد خبر : 18587
بازدیدها: 190

پاسخی بگذارید »