شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نایب رییس کمیسیون اقتصادی خبر داد:

سرازیر شدن نقدینگی به سوی بازار مسکن/نیاز سالانه یک میلیون مسکن

danesheroz دی ۴, ۱۳۹۱ ۰

نایب رییس کمیسیون اقتصادی رشد گفت: اگر نقدینگی به بازار مسکن راه پیدا کند بسیار رضایت‌بخش است چرا که سالانه تنها ۲۵ درصد نیاز مسکن در کشور پوشش داده می‌شود که ۱۰ درصد آن توسط مسکن مهر تامین می‌شود. محمدرضا پورابراهیمی درخصوص رشد نقدینگی گفت: امیدوار هستیم که نقدینگی موجود به بازار سرمایه سرازیر شود [&hellip

نایب رییس کمیسیون اقتصادی رشد گفت: اگر نقدینگی به بازار مسکن راه پیدا کند بسیار رضایت‌بخش است چرا که سالانه تنها ۲۵ درصد نیاز مسکن در کشور پوشش داده می‌شود که ۱۰ درصد آن توسط مسکن مهر تامین می‌شود.

محمدرضا پورابراهیمی درخصوص رشد نقدینگی گفت: امیدوار هستیم که نقدینگی موجود به بازار سرمایه سرازیر شود به ویژه بازار سرمایه مولد که بتواند نقش موثری در اقتصاد بازی کند.

وی ادامه داد:‌ ظرفیت خوبی برای بازار سرمایه فراهم شده با توجه به اینکه شاخص در طی چند روز گذشته رو به افزایش بوده موقعیت خوبی است و شرایط فراهم است تا از سرمایه گذاری‌های کاذب در اقتصاد اجتناب شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: ما پیشنهادمان به مردم این سرمایه‌گذاری در بخش مولد است اما گاهی سرمایه و نقدینگی کشور به سوی سرمایه گذاری‌های کاذب حرکت می‌کند که غیر از ایجاد هزینه برای اقتصاد کشور ثمر دیگری ندارد.

پورابراهیمی تصریح کرد: اکنون علایمی در بازار مسکن مشاهده می‌شود که نشان دهنده ورود سرمایه به بخش مسکن است؛ البته اگر این سرمایه به ساخت مسکن بیانجامد بسیار رضایت‌بخش است چرا که ما به مسکن در کشور نیاز داریم.

وی ادامه داد: مسکن مهر یک دهم نیاز کشور را بر آورده نکرده است سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز داریم میزان تولید حداکثر ۲۵ درصد نیاز کشور را پوشش می‌دهد؛ ۱۰ درصد از طریق مسکن مهر و مابقی از سوی دیگر نهادها و سازمان‌ها تهیه می‌شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: اکنون با توجه به رشد نقدینگی زمینه برای بازار سرایه فراهم است چنانکه حدود ۴۰۰ شرکت در بورس وجود دارد همچنین فرابورس نیز چند تابلو دارد و شرکت‌های عرضه اولیه امکان جذب سرمایه را دارد تا پولی که به بازار سرمایه وارد می‌شود تبدیل به سرمایه مولد شود.

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۹
کد خبر : 1775
بازدیدها: 357

پاسخی بگذارید »