سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در مراسم تودیع و معارفه:

سخنرانی استاندار جدید البرز مهندس سید طاهر طاهری

danesheroz1 مهر ۳, ۱۳۹۲ ۰
سخنرانی استاندار جدید البرز مهندس سید طاهر طاهری

دانش روز: مشروح سخنرانی مهندس سید طاهر طاهری در آیین معارفه که با حضور وزیر کشور در سالن شهیدان نژاد فلاح برگزار گردید بدین شرح است

 به گزارش دانش روز،   با سلام و صلوات به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم ارواحناله الفداء و با درود و تحیت به ارواح پاک شهیدان انقلاب، به ویژه شهدای سرافراز استان – فهمیده ها – که نگین سربلندی و عظمت این دیار پر افتخارند و با درود  و سلام به روح ملکوتی و متعالی حضرت امام خمینی قدس سره شریف، معمارکبیر انقلاب اسلامی  و ابر مردی که برای همیشه در تاریخ جاودانه ماند و با آرزوی طول عمر با عزت و با برکت برای رهبر معظم و فرزانه انقلاب و توفیق برای دولت برآمده از امید و آمال میلیونها ایرانی، دولتی که حاکمیت تدبیر، خرد، نهضت خدمت صادقانه و شرافتمندانه  به مردم را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.

 با تشکر ویژه از ریاست محترم  و معزز جمهوری اسلامی ایران حضرت حجت الاسلام و والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی و هیات محترم دولت تدبیر و امید، که اعتماد خود را متوجه اینجانب کردند و تشکر فراوان از برادر آگاه و فاضل جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور که زمینه  و بستر این اطمینان و اعتماد و خدمت را فراهم ساختند.
وبا درود به محضر شریف حضار محترم که از نقاط مختلف قدم رنجه فرموده و این کمترین را مرهون الطاف خویش ساختید.

 مدعوین عزیز از استان البرز، استان سمنان و سایر استانها، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کرج، خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان و ایثارگران، علما و روحانیت معزز، نمایندگان محترم  مجلس شورای اسلامی، همکاران وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مقامات کشوری و لشکری، فرهنگیان، اصناف، صنعتگران، کشاورزان، مدیران ادارات، نهادها و ارگانها و سازمانها، ورزشکاران، دانشجویان و اعضای محترم ستاد انتخاباتی جناب آقای دکتر روحانی و همه گرانقدرانی که در این مراسم شرکت فرموده اید به خصوص همکاران محترم رسانه ای.

 تبریک به مناسبت بازگشایی مدارس و آرزوی موفقیت برای دانش آموزان عزیز و سپاس و تقدیر فراوان از تمامی دست اندرکاران  برپایی این نشست.

 لازم میدانم از زحمات برادر گرامی جناب آقای دکتر عربیان تقدیر و تشکر نمایم.

 وی افزود: انقلاب اسلامی دستاورد گرانبهایی است که تاریخ پرآوازه و پرافتخار این دیار کهن و مملو از اندیشه های موحدانه با همت ابرمردانی از جنس فرزانگان بی بدیل خلق کرده است. مردم سالاری دینی دو عنصر حیات بخش انقلاب ما می باشد که بر مبنای چهار معیار ارزش های دینی و هنجارهای اجتماعی، عقلانیت مشورت پذیر، اراده های پولادین برای اصلاح هر انحراف و عمل گرایی توام با عزت و حکمت و مصلحت بنا شده است و این ثمره ، امروز الهام بخش بیداری های اسلامی در منطقه و جنبش های عدالت طلب در جهان معاصر شده است. به یک معنای واضح و شفاف، انقلاب اسلامی منبع فروزان قدرت خود را از مردم  می گیرد و اراده و تصمیم  مردم را ملاک خدمتگزاری خود قرار داده است.

 استاندار البرز گفت: توفیق حضور و خدمتگزاری در این استان همزمان شده است با یادآوری رشادت و فداکاری و ایثار میلیون ها ایرانی خداجو که در لبیک به دعوت رهبر عظیم الشان خود صحنه های ماندگار و جاودانی از زیباترین آثار خلقت را آفریدند و به بهای جان خویش ذره ای از خاک میهنشان را به دشمن ندادند، ۸ سال جنگ تحمیلی علیه مردم ایران و دفاع جانانه و مقدس ایرانیان از دین و میهنشان درس هایی به ما آموخت که با بکارگیری آموزه های آن روزها؛ امروزه استوار و مستحکم در مقابل سه دهه جنگ تحمیلی فرهنگی، اقتصادی و تحریم های مغرضانه ایستاده ایم.
نماینده عالی دولت در استان البرز ادامه داد: امروز در جنگی تحمیلی و نابرابر اقتصادی قرار داریم و همت والای مردم ایران توانسته است افق روشن و امیدوارکننده فردایی روشن را برای ما جلوه گر سازد.خلق حماسه های تعالی بخش از سوی مردم در عرصه های مختلف و مقاطع گوناگون که هوشمندی حضور را به رخ جهانیان کشیده است در پرتو خودباوری و عزتمندی مردم ین مرز و بوم شکل گرفته است.

 وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی امسال خویش حماسه سیاسی و اقتصادی را محور بالندگی ملت تببین فرمودند و چه زیبا  در روز ۲۴ خرداد مردم با انگیزه ای وصف ناپذیر به خلق حماسه سیاسی پرداختند و نتیجه ای را در انتخابات رقم زدند که بارقه های امید در دلها روشن شد و نسیم نشاط و آرامش در کشور به وزیدن  درآمد.

 سیدطاهر طاهری همچنین بیان کرد: پیام واقعی حماسه سیاسی ۲۴ خرداد بستر سازی برای خلق حماسه اقتصادی است حماسه ای که می تواند با اصلاح و ترمیم نابسامانی ها و بسط اطمینان و آرامش در فضا کسب و کار و تأمین و تسهیل در معیشت به بهترین شیوه به ندای رهبری لبیک گفت.

 وی افزود: رویکرد راهبردی حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی در تشکیل دولت و پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید و گشودن قفل هایی است که به هر دلیلی بر تولید و کارآفرینی زده است، رونق اقتصادی و بهبود شرایط سرمایه گذاری داخلی و خارجی می تواند مسیر توسعه متوازن را هموار سازد.

 این مسئول ادامه داد: استان البرز که دارای ظرفیتی عظیم و انفجاری در نقش آفرینی های ارزنده در سطح ملی می باشد نیز در پیمودن توسعه متوازن ملی وظیفه و رسالتی بزرگ بر عهده داشته است که باید با تکیه بر خرد جمعی و روحیه مشارکت جویی نخبگان و شایستگان این استان ظرفیت های بالقوه شناسایی و در جهت رفاه عمومی مردم و عمران استان به کار گرفته شود.

 وی افزود:  وجود شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی با برندهای معتبرملی و بین المللی در استان زمینه مساعدی برای شکوفایی خلاقیت ها در عرصه های مختلف ایجاد کرده است که می توان از آن در جهت افزایش امنیت اجتماعی و بالندگی فرهنگی استفاده کرد.

 استاندار البرز بیان کرد: صیانت از حقوق شهروندی و توجه به مطالبات مردم این استان از بدیهی ترین حقوق مردم به شمار می رود که وظیفه ای خطیر بر دوش خدمتگزاران خود گذاشته است.
وی افزود:  استان البرز تابلوی زیبایی از تفاهم و همدلی در زیباسرای ایران است و صداقت در خدمت کمترین پاسخ به سپردن این بار امانت می باشد.

 این مسئول گفت:  استان البرز از مزیت ها و ویژگی های ممتازی برخوردار است، از جمله:
۱-مزیت همجواری با رشته کوه البرز که قابلیت جذب توریست، گردشگری طبیعت و گردشگری سلامت را دارد(نظیر طالقان، کردان، آسارا و…)
۲- مزیت ترانزیتی (جاده چالوس و اتوبان کرج).( در مسیر تردد بیش از ۱۰ استان)
۳- وجود واحدهای صنعتی بزرگ در استان.
می توانیم با این نگاه در صدد توسعه همه جانبه(متوازن) استان البرز باشیم.
توسعه فرهنگی با حفظ رویکردهای اسلامی، ملی و بومی
ارتقاء ضریب امنیت اجتماعی و انتظامی استان
تمرکز راهبردی به منظور توسعه سبدگردشگری استان( شامل گردشگری: سلامت، فرهنگی، طبیعت گردی و مذهبی).
ارتقاء جایگاه صنعت و معدن استان و رتبه سرمایه گذاری استان در کشور
توسعه زیرساخت های ارتباطی
بهره مندی از توان منابع انسانی متخصص و متعهد برای حل مسائل و موانع توسعه استان.
وی ادامه داد: هم استان های ما مطمئن باشند که بنا به رویکرد و روشی که داشته ام نگاه و توجه متوازن و حضور در تمام نقاط استان خواهم داشت. توسعه متوازن استانی از اهداف اینجانب است.

 استاندار البرز بیان کرد: شایسته می بینم در ادامه فرازهایی از فرمان حضرت علی ع به مالک اشتر نخعی را به حاضران هدیه نمایم:

 مالکا: دورترین و مبغوض ترین مردم در نزد تو کسی باشد که ییشتر در صدد پیدا کردن و ابراز عیوب مردم است، زیرا در مردم عیوبی  است که شایسته ترین انسانها برای پوشاندن آنها زمامدار است، پس آنچه را که از تو پوشیده  است کشف مکن، زیرا جز این نیست که تکلیف تو پاک کردن چیزیست که برتو ظاهر گشته است.
مالکا: هرگز در مشورت هایت بخیل را داخل مکن که تو را از بخشش و احسان باز می دارد و وعده فقر به تو می دهد و آدم ترسو را هم در مشورت دخالت مده، زیرا تو را به ناتوانی می کشاند و آدم حریص را از این کار مهم دور بدار، زیرا لئامت را از روی تهدد در نظر تو می آراید. همه این صفات پست بخل، ترسوئی و حرص غرایزی است منتوع که جامع همه آنها بدگمانی به خدا است.
مالکا: هرگز آدم نیکوکار و بدکار در نزد تو مساوی نباشند، زیر چنین تسویه ا ی، نیکوکاران را به انجام کارهای نیکو بی رغبت و مردم بدکار را به کارهای زشت تحریک و تشویق می نماید و گروهی از نیکوکاران و بدکاران را به چیزی ملزم کن که خود را با آن ملتزم ساخته اند.
مالکا: سپس خدا را، خدا را در نظر بگیر درباره طبقه پیین از مردمی که چاره ایی ندارند از بینوایان و نیازمندان و مشقت زدگان و زمینگیر شدگان، زیرا در این طبقه مردمی قانع و حاجت خواه وجود دارد، حق خدا را که از تو مراعات آنرا درباره خواسته است حفظ کن و برای آنان قسمتی از بیت المال و قسمتی از عایدات خالصه جاب اسلام را در هر شهری در نظر بگیر.

 در پایان امید است با توکل بر خداوند متعال و توسل به چهارده نور پاک همگی بتوانیم خدمتگزاران صدیقی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

 وی افزود: در پایان شاید بتوان خلاصه و چکیده مرامنامه دولت تدبیر و امید را در ابیات گوهرانه شیخ بهایی جست که فرموده است:

همه روز روزه بودن، همه شب نماز گردن                               همه سال حج نمودن، سفر حجاز کردن
زِ مدنیه تا به کعبه، سر و پا برهنه رفتن                                دو لب از برای لبیک، به وظیفه باز کردن
به مساجد و معابر، همه اعتکاف جستن                               زِ ملاهی و مناهی همه احتراز کردن
شب جمعه ها نخفتن، به خدای راز گفتن                              زِ وجود بی نیازش، طلب نیاز کردن
به خدا که هیچ کس را، ثمر آنقدر نباشد                                که به روی ناامیدی در بسته باز کردن

چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۵
کد خبر : 62496
بازدیدها: 441

پاسخی بگذارید »