دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لاریجانی:

سخنان ارزشمند رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب است

danesheroz بهمن ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان ارزشمند روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف روشنگر و فصل الخطاب بود

علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت سالگرد قیام شکوهمند مردم تبریز در چهلمین روز شهدای قیام مردم قهرمان قم در سال ۵۶، افزود: به ساحت سلحشور مردم آذربایجان که در تاریخ ایران همواره با بصیرت و غیرت ستودنی از اسلام و ایران پاسداری کردند، آفرین می گوییم و به شهدای گرانقدر انان ادای احترام می کنیم.

وی در ادامه گفت: سخنان ارزشمند روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف روشنگر و فصل الخطاب بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در روزهای اخیر شگرد فریبکارانه امریکا در باب مذاکرات گرچه با موضع قاطع صاحبنظران انقلابی روبه رو شد اما تحلیل همه جانبه و دقیق ایشان مبانی این اقدام مزورانه امریکا را روشن کرد.
لاریجانی افزود: نکته اساسی در این است که چرا امریکا در این مقطع از تریبون های سیاسی مختلف موضوع مذاکره را مطرح کرده و چه عاملی باعث این تاکتیک شده است.
وی گفت: از ابتدای انقلاب گاه مواجه با تهدیدهای سطحی بوده ایم که به جای ریشه یابی اینگونه مانورهای سیاسی ، اقدامات امریکا را حمل به صحت و آن را فرصت تلقی می کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: تجربه گذشته نشان می دهد این گونه تهدیدها نه تنها منجر به تغییر رفتار امریکا نشد که گاه مواجه با مواضع ناجوانمردانه ای شد که در سخنان رئیس جمهور قبلی امریکا در مسئله افغانستان که ایران محور شرارت است، دیده شد.
وی گفت: بنابراین دقت نظر در علل پیدایش این تاکتیک های مسموم اهمیت پیدا می کند.
لاریجانی افزود: رهبر معظم انقلاب این موضوع را به خوبی تحلیل کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امریکا که در این چند سال با عناد زایدالوصف دست به تحریم ها زد بر این گمان است که به بدنه اجتماعی جامعه القا کند از طریق مذاکره فشارها برداشته می شود اما واقعیت قضیه کاملا مغایر این است.
وی گفت: در این چند دوره مذاکره پنج به علاوه یک بیشترین کارشنکنی در مذاکرات از جانب امریکا بود و این امر روشن می کند دشمن با روش دوگانه خود قصد دارد در جبهه ملت سستی و رخوت و دو دستگی ایجاد کند تا جرات کند تازیانه استکباری خود را بلند کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اما اولا بیداری ملت در حضور چشمگیر در راهپمایی ۲۲ بهمن شوک جدی به انان وارد کرد و ثانیا روشنگری حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته) به آنان نشان داد راهبری امت در دست کشتی بانی است که همه تحرکات آنان را با دقت زیر نظر دارد و همه توان ملی را در دفاع از حقوق ملت به کار خواهد بست.
وی گفت: اینجا امریکایی ها باید دست از ناشی گری های گذشته بردارند و بفهمند با ملتی یکپارچه و مجاهد و مرید رهبری مواجه هستند و شگردهای رذیلانه عملیات روانی آنان نه تنها اراده ها را سست نمی کند که ملت را مصمم تر می کند تا در مقابل مکر و فسون انان پیچیده تر عمل کند.

یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۶:۰۴
کد خبر : 6989
بازدیدها: 275

پاسخی بگذارید »