دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سجاد مردانی به مدال نقره جهان دست یافت

danesheroz1 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
سجاد مردانی به مدال نقره جهان دست یافت

دانش روز: نماینده وزن هشتم تیم ملی تکواندو ایران با شکست مقابل نایب قهرمان المپیک لندن به مدال نقره رقابتهای جهانی تکواندو دست یافت. با این مدال تیم ملی ایران شانس تکرار عنوان قهرمانی دوره گذشته خود را مجددا بدست آورد.

به گزارش دانش روز، روز پنجم از بیست و یکمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان در حالی برای چشم بادامی‌های کره‌جنوبی به دلیل حذف هر دو نماینده سنگین وزن‌شان با تلخی به پایان رسید، ولی از میان دو نماینده سنگین وزن ایران، سجاد مردانی به مدال نقره دست یافت تا تیم ایران به جمع مدعیان بازگشته و همچنان از شانس بالایی برای کسب عنوان قهرمانی در دو روز باقی مانده از این مسابقات برخوردار باشد.

 سجاد مردانی در وزن هشتم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم در پیکار با “شوکین” نماینده ازبکستان به سختی و با امتیاز طلایی در راند چهارم صاحب پیروزی شد و به دور سوم راه یافت و بازهم در راند طلایی مقابل “فورتیر کولمبه” دارنده یک طلا و دو برنز رقابتهای پان آمریکن از کانادا صاحب پیروزی شد. نماینده ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی به دیدار “لئوناردو باسیله” نفر اول اروپا در سال ۲۰۱۲ و دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۰۵ از ایتالیا رفت و در یک مبارزه برتر ۱۴ بر ۲ صاحب پیروزی شد و به نیمه نهایی راه یافت.

 سنگین وزن تکواندو ایران که تا اینجای کار مدال برنز خود را قطعی کرده بود، در نیمه نهایی مقابل “روسبلیس دسپانیه” نفر سوم المپیک لندن و قهرمان دانشجویان جهان از کوبا به میدان رفت و برای سومین بار در راند طلایی به پیروزی دست یافت تا ضمن رسیدن به دیدار پایانی، نشان دهد راه امتیاز گیری در راند چهارم را به خوبی می‌داند. مردانی در مبارزه نهایی و برای کسب مدال طلا مقابل “آنتونی اوبمه” از گابن و دارنده نشان نقره المپیک ۲۰۱۲ قرار گرفت اما با نتیجه ۱۲ بر ۲ بازنده شد و به نشان نقره بسنده کرد.

 بعد از شکست رستمی در فینال رقابتهای جهانی ۲۰۰۷ چین مقابل نماینده مالی، مردانی دومین وزن هشتمی ایران است که در مبارزه برای کسب مدال طلای جهان نتیجه را به یک نماینده از تکواندو قاره آفریقا واگذار می‌کند. البته به نظر می‌رسد انجام سه مبارزه متوالی چهار رانده باعث تحلیل رفتن توان جسمانی مردانی شده بود.

 تیم ملی تکواندو ایران تاکنون به یک نشان طلا و دو نقره رقابتهای قهرمانی جهان دست یافته و در دو وزن باقی مانده که طی امروز و فردا برگزار می‌شود، در صورت درخشش خمسه و عمیدی می‌تواند برای دومین دوره متوالی عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

 بیست و یکمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان که از دوشنبه گذشته با حضور ۸۷۲ تکواندوکار از ۱۳۴ کشور در مکزیک آغاز شده، فردا یکشنبه به پایان می‌رسد.

منبع:مهر

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۸
کد خبر : 39832
بازدیدها: 260

پاسخی بگذارید »