سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ستارگانی که در کله‌ پزی دور هم جمع شدند

danesheroz1 مرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
ستارگانی که در کله‌ پزی دور هم جمع شدند

دانش روز: جمعی از ستارگان تاریخ سینما و تلویزیون شب گذشته در یک کله‌پزی برای نشست خبری سریال “شاه گوش” به گپ و گفت پرداختند

به گزارش دانش روز، نشست خبری سریال “شاه گوش” با حضور عوامل و بازیگران آن برگزار شد. در این نشست “داوود میرباقری” نویسنده و کارگردان، “مهران برومند” و “سید محمد امامی”تهیه‌کنندگان، “عبدالله اسکندری” طراح گریم، “عظیم جوانروح” مدیر تصویربرداری، “رسول نجفیان” مشاور کارگردان و بازیگر و “محسن تنابنده”،”مرجانه گلچین”،”سیروس گرجستانی”،”طناز طباطبایی”،”فرهاد اصلانی”،”شهرام حقیقت دوست”،”حمیدرضا آذرنگ”،”احمد مهرانفر” حضور داشتند.
در ابتدای این نشست “داوود میرباقری” کارگردان این سریال گفت: بعد از ساخت چند سریال تاریخی دوست داشتم به گذشته خود رجوعی دوباره داشته باشم، زیرا هر جا که احساس می‌کنم کم آورده‌ام به گذشته باز می‌گردم، و من به دلیل برخورداری قصه “شاه گوش” از جنبه نمایشی خواهان تمرکز بر روی آن بودم.
وی افزود: به شخصه دوست داشتم کاری در حال و هوای نمایش “دندون طلا” بسازم و اکنون نیز تمام سعیم این است که کار جالبی که در عین حال حرفی برای گفتن داشته باشد را بسازم.
“عبدالله اسکندری” طراح گریم این مجموعه عنوان کرد: از سریال امام علی(ع) در خدمت “داوود میرباقری” بودم و این نکته که او در ساخت آثارش به متخصص اعتماد می‌کند برایم بسیار مهم بود زیرا او خلاقیت را از فرد نمی‌گیرد و من به شخصه نوع نگاه او به مقوله دیرین را دوست دارم.
“میرباقری” ادامه داد: در ساخت هر اثری اولین فردی که کارم را به او نشان می‌دهم “اسکندری” است زیرا به او اعتقاد دارم و واکنش او برایم مهم است، چون هنگامیکه کاری را برای او می‌خوانم و او نسبت به آن کار بی‌تفاوت است می‌فهمم که آن کار به درد نمی‌خورد، اما چنانچه او از کاری خوشش بیاید می‌فهمم که آن کار می‌گیرد.
وی ادامه داد: بخش اعظمی از تاریخ سینمای ایران را باید به نام “اسکندری” زد، سابقه فعالیت و حضور پررنگ او در عرصه هنر او را به مرتبه‌ای رسانده است که حتی با یک نگاه توان سنجیدن عیار یک اثر را دارد.
در ادامه این نشست “عظیم روانروح” مدیر تصویربرداری سریال “شاه گوش” بیان کرد: هنگام خواندن فیلمنامه این اثر احساس کردم که به حتم باید در این کار حضور داشته باشم و از اینکه اکنون با شرایطی کار می‌کنیم که مشتری‌مداری در آن حرف اول را می‌زند بسیار خوشحالم زیرا در این عرصه ملاک ما مشتری و رضایت اوست.
“مهران برومند” یکی از تهیه‌کنندگان این سریال اظهار داشت: ویدیورسانه در کشورمان عرصه‌ای نو و جدید است، بنابراین “میرباقری” در سالهای اخیر احساس کرد که باید در این عرصه کاری انجام دهد، کاری که به دنبال آن سطح سلیقه مخاطبان افزایش یابد، بنابراین به دلیل احساس وظیفه‌اش و نیت او برای ارتقاء کارها راضی کردن وی امری دشوار نبود.
“سیروس گرجستانی” در ادامه گفت: با توجه به سابقه دوستی‌ام با “داوود میرباقری” حاضر به پذیرش این نقش شدم، البته دوستی‌ام با او به این دلیل نیست که من در کارهایش نقشی دهد بلکه به این دلیل است که او حال و هوای خاصی در کارهایش دارد و من حال و هوای او را در کارها دوست دارم.
وی افزود: من نقش آنچنانی در این کار ندارم اما علاقمندم که کارهای فاخری در کارنامه‌کاری افراد باشد که به آن افتخار کنیم و بگوییم در آن کار بودیم به طور مثال کار در سریال “امام علی(ع)”و “معرکه در معرکه” از کارهای خوب ایران است.
“فرهاد اصلانی” در ادامه این نشست گفت: این چهارمین باری است که با “میرباقری” همکاری می‌کنم و در کارهای او تمام قلب و ایمانم را می‌گذارم.
“طناز طباطبایی” در ادامه گفت: کار در کنار این آدمها همیشه برای من رویا بود زیرا با توجه به سابقه کاری‌ حرفه‌ایم که حدود ۷ و ۸ سال است خوشبختانه همیشه شانس با من یار بوده که بتوانم با افرادی که کارهای باکیفیتی داشته‌اند و در ارتقاء فرهنگ این کشور نقش مؤثری داشته‌اند کار بکنم.
وی افزود: برای من مهم این نیست که در یک سریال، یک کار تلویزیونی و یا کار سینمایی کار کنم مهم برای من این است که نقش‌های مختلفی را تجربه کنم و در کنار این دوستان کار کنم و یاد بگیرم.

“محسن تنابنده” در ادامه گفت: با توجه به سن کم من قادر به نقش‌آفرینی در سریال “امام علی(ع)” نبودم اما هنگام شنیدن خبر ساخت سریال “مختارنامه” و اعلام اسامی بازیگران و نبود نام من در این اسامی با خودم گفتم: من بازیگر بدی نیستم اما چرا کسی از من یادی نمی‌کند تا اینکه در این پروژه در خدمت “داوود میرباقری” قرار گرفتم.

وی درباره نقشش در این سریال گفت: نقش من یک خواننده لس‌آنجلسی است که سعی می‌کند به آن خواننده نزدیک شود تا جذابتر باشد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در این سریال باید چند نقش را بازی می‌کردم این کار برایم سخت بود.

“مرجانه گلچین” از دیگر بازیگران این سریال در این نشست گفت: کار با “داوود میرباقری” برای هر بازیگری سعادتی است، نقش من در این سریال مادر یک خانواده پنج نفره به اسم “گلاب” است که عهده‌دار خانواده می‌شود.

وی افزود: حدود ۱۰ روز است که جلوی دوربین رفته‌ام، بنابراین “گلاب” که نقش خود من است ۱۰ روز از زمان متولد شدنش می‌گذرد.

“حمیدرضا آذرنگ” در ادامه عنوان کرد: از نظر سنی نه اما از نظر تجربه از همه بازیگران پایین‌ترم و خوشحالم که می‌توانم در کنار “داوود میرباقری” کار کنم.

“احمد مهرانفر” از دیگر بازیگران مجموعه “شاه گوش” گفت: در “شاه گوش” نقش یک سربازی را که با شخصیت‌هایی که وارد کلانتری می‌شوند ارتباط برقرار می‌کند را بر عهده دارم.

“شهرام حقیقت دوست” دیگر سرباز کلانتری این سریال در پایان گفت: بسیار خوشحال هستم که برای دومین بار در کنار “داوود میرباقری” کار می‌کنم زیرا هر کجایی که “داوود میرباقری” است خیال من از بابت کار راحت است و دلم می‌خواهد هر چه زودتر تصویربرداری نقشم شروع شود زیرا استرس موجود در کارهای دیگر را ندارم.

 

منبع:مهر

پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۵
کد خبر : 42457
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »