یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ستاره ها در اجرای یک تئاتر هم بازی می شوند‬

danesheroz بهمن ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

عباس غفاری قصد دارد نمایشی به قلم محمد چرمشیر را با بازی امیر جعفری و پانته‌آ بهرام بهار سال ۹۲ در مجموعه تئاتر شهر اجرا کند

عباس غفاری از جمله کارگردان‌های تئاتر ایران است که اکثر آثاری که در عرصه تئاتر کارگردانی کرده از متن های محمد چرمشیر، نمایشنامه نویس با سابقه تئاتر ایران است. وی پیش از این نمایش‌هایی چون “نجواهای شبانه”، “کبوتری ناگهان”، “خواب بی وقت حوریه”، “چهل گیس” و “لارنس راهب، مردی که حرف نمی‌زند” از آثار چرمشیر را در قالب اجرای عمومی به صحنه برده است.

غفاری قصد دارد بهار سال ۹۲ نمایشنامه‌ای جدید از چرمشیر را در قالب اجرای عمومی در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرد. در این نمایش امیر جعفری و پانته‌آ بهرام از بازیگران شناخته شده و مطرح تئاتر و سینما قرارست در این اثر نمایشی حضور داشته باشند.

جعفری در سال‌های اخیر حضور قابل توجهی نیز در عرصه سینما و همچنین تلویزیون داشته و به تازگی بازی در نمایش “ترن” به کارگردانی نیما دهقان را پشت‌سر گذاشت. وی بازی در نمایش‌هایی همچون “رژیستورها نمی‌میرند”، “شب سیزدهم”، “شوآیک”، “کابوس‌های یک پیرمرد خائن ترسو” و “درس” را در کارنامه کاری خود دارد.

امیر جعفری سالجاری با دو فیلم سینمایی “قاعده تصادف” به کارگردانی بهنام بهزادی و “هیچ کجا هیچ کس” به کارگردانی ابراهیم شیبانی در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر نیز حضور داشت.

پانته‌آ بهرام نیز از جمله بازیگران چهره و مطرح عرصه تئاتر است که طی سال‌های اخیر حضوری موفق در عرصه سینما داشته است. وی پیش از این در نمایش‌هایی نظیر “مرگ یزدگرد”، “شب بخیر مادر”، “یک دقیقه سکوت”، “افسون معبد سوخته”، “رویای نیمه شب پاییزی” و “شکار روباه” به ایفای نقش پرداخته است.

وی با فیلم سینمایی “روز روشن” به کارگردانی حسین شهابی در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور داشت که بازی خوب وی در این اثر توسط داوران دیده نشد.

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۴
کد خبر : 6490
بازدیدها: 187

پاسخی بگذارید »