پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سبد نوروزی شبکه های مختلف سیما

danesheroz1 اسفند ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
سبد نوروزی شبکه های مختلف سیما

دانش روز: شبکه های مختلف سیما برای ایام نوروز برنامه های متنوع و جذابی همچون فیلم های سینمایی و انیمیشن را پخش خواهد کرد

به گزارش دانش روز، مدیر تامین برنامه شبکه دو سیما گفت: کودکان از ۲۷ اسفند تا ۱۵ فروردین سال ۹۳ صبحانه نوروزی خود را همراه با بهترین انیمیشن های روز دنیا در سینما صبحانه شبکه دو صرف می کنند. محسن همتی نژاد افزود: این شبکه در راستای ماموریت ویژه خود پخش ۱۶ انیمیشن روز دنیا برای کودکان و نوجوانان را در دستور کار خود قرار داده، این فیلم ها هر روز از ساعت ۸ روی آنتن تلویزیون می رود.

همتی نژاد اظهارداشت: نوروز امسال شبکه دو ۱۴ فیلم خارجی و ۶ فیلم تلویزیونی ملی را پیشکش مخاطبان خود می کند، این فیلم ها از ۲۷ اسفند امسال تا ۱۵ فروردین ۹۳ هر روز ساعت ۱۷:۳۰ در قالب سینما آفتاب روی آنتن تلویزیون رفته و هر شب از ساعت ۲۳ در قالب سینما مهتاب دوباره پخش خواهند شد. به گفته وی همه فیلم های غیر ایرانی باکس نوروزی ویژه بزرگسال شبکه دو نیز از آثار قابل توجه دنیا به شمار می روند.

وی گفت: فیلم های سینمایی «طعم زندگی»، «آن شرلی»، «ایوا»، «سر پر سودا»، «دختر فتنه گر»، «یک هفته با پدربزرگ و مادربزرگ»، «بابا بزرگِ آهنی»، «برادران فضانورد»، «تنها در خانه ۵»، «کدی»، «آقای گل»، «پلیس کوچولوهای مخفی»، «پسری به نام هلمز»، «رمز خاموش»، «ضد گلوله» ،«تند باد مایا»، «فریادهای خاموش»، «آخرین زمزمه»، «پنجره» و «نام و نام خانوادگی» از فیلم هایی هستند که نوروز ۹۳ از شبکه دو سیما پخش می شوند.

همتی نژاد افزود: این آثار عموما درونمایه طنز داشته و تلاش می کنند تا اوقات خوشی را در نوروز ۹۳ برای خانواده های ایرانی ایجاد کند.

همتی نژاد همچنین از پخش ۳ هزار و ۲۰۰ دقیقه انیمیشن خارجی جدید در نوروز ۹۳ خبر داد و گفت: این شبکه ایام نوروز با تدارک انیمیشن های «قصه های کاغذی»، «مرکز امداد»، «خرسی و موشی»، «کوچولوهای جنگل»، «پنگوئن ها»، «والتر وتندری»، «لپدیدو»، «اندی و کیپ»، «حکایت های پند آموز»، «مدرسه تخم مرغ»، «ام ومکس»، «قصه های شیر» دست پر به خانه مخاطبان خود می روند.

به گفته وی برخی از این کارتون ها بیش از ۴۰ قسمت دارد و پخش آنها پس از نوروز نیز ادامه خواهد داشت. وی تصریح کرد: این انیمیشن ها که از آثار پر طرفدار و محبوب دنیا هستند هدیه نوروزی این شبکه به مخاطبان خود به شمار می روند و پخش آن ها از نوروز آغاز می شود.

بررسی ۱۹ دوره گذشته جام جهانی نوروز ۹۳ در شبکه ورزش
برنامه جام بیستم با مضمون بررسی ۱۹ دوره گذشته جام جهانی فوتبال در ایام نوروز از شبکه ورزش سیما پخش خواهد شد. با توجه به این که در خرداد سال آینده جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را پیش رو داریم و ایران نیز یکی از تیم های حاضر در این رقابت ها خواهد بود، پخش برنامه جام بیستم در ایام نوروز خالی از لطف نیست.

تاکنون ۱۹جام جهانی برگزار شده است و تنها ۸ کشور موفق به فتح این مسابقات شدند که برزیل با ۱۹ حضور مداوم و ۵قهرمانی، پرافتخارترین تیم این رقابت هاست. ایتالیا با چهار قهرمانی، آلمان با ۳ قهرمانی، اوروگوئه و آرژانتین با ۲ قهرمانی و کشورهای انگلستان، فرانسه و اسپانیا با یک قهرمانی در رده های بعدی قرار دارند.

جام جهانی، پربیننده ترین رویداد ورزشی است ، به طوری ۷۱۵.۱میلیون نفر درسرتاسر دنیا به صورت زنده ، فینال جام جهانی سال ۲۰۰۶ آلمان میان دو تیم ایتالیا و فرانسه را تماشا کردند. این برنامه به تهیه کنندگی مهدی توتونچی و اجرای پژمان نجات پور ، هر روز ساعت ۱۱ صبح روی آنتن شبکه ورزش می رود.

فیلم های ایرانی و خارجی روز دنیا
شبکه یک سیما مجموعه ای از فیلم های سینمایی ایرانی و خارجی روز دنیا را برای پخش در نوروز تدارک دیده است. شبکه یک سیما پخش فیلم های نوروزی خود را از ۲۷ اسفندماه آغاز کرده و تا ۱۶ فروردین ماه سال ۹۳ ادامه خواهد داد. این فیلم ها در ایام نوروز، هر روز ساعت ۱۶ و تکرار آنها ساعت ۹:۳۰ روز بعد خواهد بود

سیما فیلم با ۱۲ فیلم به استقبال بهار می رود
۱۲ فیلم سینمایی و تلویزیونی از محصولات مرکز سیمافیلم در ایام نوروز از شبکه های مختلف سیما پخش می شوند.

فیلم های ˈعلفزار ˈساخته محمدعلی طالبی، ˈصدای پای منˈ به کارگردانی مهرداد خوشبخت، ˈآمد، آمد عید و دنیای بهتر ˈساخته بهروز شعیبی، ˈخان هشتمˈ اثر اصغر هاشمی، ˈسفر زمانˈ به کارگردانی امیر شهاب رضویان، ˈنوروز دوست داشتنیˈ به کارگردانی سید وحید حسینی، ˈسه ماهیˈ ساخته حمیدرضا قربانی ، ˈباور آرامشˈ ساخته شهره لرستانی ، ˈداستان ناتمامˈ اثر محمود معظمیˈ، فصل تازهˈ ساخته شبنم عرفی نژاد و ˈچند روز بیشترˈ به کارگردانی پریسا گرگین عناوین این آثار است.

مستندهای جدید در ویژه برنامه های نوروزی شبکه مستند
شبکه مستند سیما مجموعه های جدیدی از موضوعات مختلف برای نوروز ۹۳ در نظر گرفته است. مجموعه های مستند ˈیک فیلم، یک حقیقتˈ، سری جدید ˈاستارتˈ، ˈیک زندگیˈ، ˈهفت شگفتی جهان صنعتˈ،ˈ ماهی سیاه قاتلˈ،ˈ دماوند ˈوˈ آشپزخانه کونگ فوˈ از جمله مستند هایی است که بینندگان شبکه مستند مشاهده خواهند کرد.

در نوروز سری جدید مجموعه مستند یک فیلم یک حقیقت به تهیه کنندگی ناهید دل آگاه پخش می شود که مستندهایی درباره خسرو سینایی، پوران درخشنده و محمدرضا اصلانی از جمله آنهاست.

همچنین مستند «ابراهیم در آتش» با موضوع زندگی شهید ابراهیم اصغرزاده، به کارگردانی امید بنکدار و کیوان علیمحمدی از آثار دیگری است که نوروز پخش می شود. پرتره یک فیلمساز نیز درباره زندگی محمدرضا اصلانی به کارگردانی لیلا خلیل زاده تولید شده و آوایی که عتیقه شد، مستندی درباره زندگی خسرو سینایی به کارگردانی روناک جعفری است. مستند دیگری که در قالب یک فیلم یک حقیقت ساخته و پخش شده، دغدغه های یک فیلمساز نام دارد که کیوان کیانی علیزاده درباره پوران درخشنده ساخته است.

سری جدید مجموعه «یک زندگی» نیز برای پخش در ایام نوروز آماده شده است. سری دوم «یک زندگی» همچون سری اول این مجموعه با موضوعات متفاوت ساخته شده است. هر قسمت از این مجموعه اجتماعی موضوع واحدی دارد و به دست گروه های مختلف ساخته می شود، اما در نهایت همه آنها تحت مجموعه «یک زندگی» به مضمون واحدی می پردازند که سرگذشت و زندگی انسان هایی است که به دلایل مختلف زندگی متفاوتی دارند.

مجموعه مستند ترکیبی «مثبت هفتاد» نیز با سوژه هایی جدید در ایام نوروز پخش می شود و به انعکاس خاطرات سالمندان در ارتباط با نوروز می پردازد و روایت های جذابی را از گذشته، آداب و رسوم قدیم شهرها و نوع ارتباطات مردمی بیان می کند.

مستند «دماوند» نیز روز سال تحویل از شبکه مستند پخش خواهد شد. شبکه مستند ویژه برنامه های خارجی نیز برای پخش در نظر گرفته که از جمله آنها می توان به ابرکارخانه ها، استارت، آزمون کویر، آشپزخانه کونگ فو، پل ارتباطی جغرافیایی و رازهای حیات وحش هندوستان اشاره کرد.

سری جدید «استارت» نیز هر شب ساعت ۱۸ مهمان نوروزی شبکه مستند خواهد بود. آزمون کویر نیز از هفتم تا نهم فروردین ماه ساعت ۱۴ از شبکه مستند پخش می شود.

رازهای حیات وحش هند نیز برای پخش از شبکه مستند در نظر گرفته شده است. در این مجموعه مستند به رازهای حیات وحش این کشور عظیم و زندگی حیواناتی چون ببر بنگال، شیر آسیایی، بوفالو، کرگدن و فیل آسیایی پرداخته می شود. مستند رازهای حیات وحش هندوستان، پنجشنبه بیست ونهم اسفند آغاز می شود و تا روز دوم سال جدید ادامه خواهد داشت. همچنین دانوب نیز در ایام نوروز از شبکه مستند به نمایش درخواهد آمد که درباره رودخانه دانوب است و زندگی انسان ها و ایجاد شهرهای مختلف در کنار این رودخانه را به نمایش می گذارد.

ماهی سیاه قاتل و هفت شگفتی جهان صنعت نیز از پنجشنبه بیست ونهم اسفند ساعت ۱۴ از شبکه مستند پخش می شود.

پایگاه اطلاع رسانی صدا و سیما

شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۲
کد خبر : 97344
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »