شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساوجبلاغ: اعلام حمایت تا آزادی قدس/گزارش

danesheroz1 مرداد ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
ساوجبلاغ: اعلام حمایت تا آزادی قدس/گزارش

دانش روز: مردم ولایتمدار و عدالت خواه شهرستان ساوجبلاغ از دقایق نخستین آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس فریاد “آزادی فلسطین شعار مسلمین است، قدس دل تپنده زمین است” سردادند

  به گزارش دانش روز، صبح امروز همزمان با سراسر کشور، مردم مومن و انقلابی شهرستان ساوجبلاغ با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، اجتماع بزرگی خلق کردند؛ اجتماعی که هر سال پررنگ تر و باشکوه تر از سال پیش خلق می شود.

این حضور باشکوه چه معنایی می تواند داشته باشد، جز اعلام حمایت پایدار از برادران و خواهرانی که سرزمین شان، خاک آبا و اجدادی شان به طرزی وحشیانه غصب شده و سالیان سال است برای بازپس گیری آن جهد می کنند.

راهپیمایی در این شهرستان سرسبز همزمان با سراسر کشور راس ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح آغاز شد، اما ساوجبلاغی ها مشتاقانه از ساعاتی قبل از شروع راهپیمایی از گوشه گوشه شهر خود را به میدان امام خمینی رساندند تا مبادا صدای فریاد “مرگ بر اسرائیل” شان دیرتر از سایر عدالتخوان در ایران اسلامی گوش غاصبان را به لرزه درآورد.

مسیرهای راهپیمایی که چند روز گذشته اطلاع رسانی شده بود از میدان امام، خیایان امام و خیابان مصلی، امروز مملو از جمعیتی است که سالیان متمادی است به فرموده رهبر کبیر انقلاب در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، شلوغ و پرازدحام می شود.

امروز راهپیمایان با فریادهای “الله  اکبر”، “مرگ بر اسرائیل”، “آزادی فلسطین شعار مسلمین است، قدس دل تپنده زمین است”، ” همبستگی، اتّحاد، حافظ کشور بُوَد، مسیر ملّت ما، مسیر رهبر بُوَد” و…. طنین آزادگی و عدالت طلبی را بار دیگر تکرار کردند و همبستگی و اتحاد را به نمایش گذاشتند.

در دست شماری از راهپیمایان به ویژه نوجوانان شرکت کننده در مراسم، پلاکاردهایی در اعلام انزجاراز رژیم اشغالگر قدس و حامیان این رژیم به چشم می خورد.

حضور یکپارچه تمام مردم شهر از کسبه و بازاریان، دانش آموزان و فرهنگیان، کارمندان، دانشجویان و اساتید دانشگاه، روحانیون و طلاب، مسئولان و همه و همه دوشادوش هم نمایشی با صلابت از اتحاد و حمایت از ستم دیدگان فلسطین بود.

با توجه به اینکه همه ساله کودکان و نوجوانان نیز حضور قابل توجهی در راهپیمایی دارند، امسال برای این قشر در طول مسیر راهپیمایی ایستگاههای شادی پیش بینی شده بود تا دقایقی در ایستگاهها به نقاشی مشغول باشند.

برخی نوجوانان هم همپای بزرگترهایشان و همراه با جمعیت راهپیمایان شعارها را با یک به یک و با دقت تکرار می کردند.

زهرا احمدی نوجوان ساوجبلاغی که شعارها را با حرارت تکرار می کرد درباره علت حضورش در راهپیمایی روز جهانی قدس  گفت: من به تازگی وارد سن ۱۳ سالگی شده ام و شاید خوبی و بدی آدم ها را خیلی خوب تشخیص ندهم اما آنچه از زمان کودکی تا کنون در حافظه ام نشسته، آوارگی فلسطینیان است.

وی با بیان اینکه من پدر و مادر و خانواده دارم و می دانم خانواده داشتن چه نعمت بزرگی است، اذعان داشت: خیلی دلم می سوزد وقتی از تلویزیون تصاویر کودکان شهید شده یا کودکانی را می بینم که پدر و مادرشان را در جنگ با اسرائیل از دست داده اند.

این دانش آموز ساوجبلاغی گفت: تنها کاری که از دست من برمی آید دعا برای آزادی فلسطین است و امروز با مادرم در راهپیمایی شرکت کردم و خوشحالم که اینجا هستم.

امروز مردم شهرستان ساوجبلاغ با لبیک به ندای رهبری، در خلق حماسه سیاسی دیگری کوشیدند تا نشان دهند همواره حامی ولایت هستند و مشکلات و نمی تواند آنها را نسبت به ادای وظیفه شان از پا درآورد.

فرماندار ساوجبلاغ درحاشیه مراسم امروز و ضمن قدردانی از حضور گسترده مردم در آیین راهپیمایی امروز اظهار داشت: مسلمانان با حضور حداکثری خود در راهپیمایی روز قدس به کشورهای غربی ثابت کردند که همیشه و در همه حال متحد هستند.

علی حدادی با بیان اینکه روز قدس سال جاری با توجه به تحولات رخ داده در منطقه از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار است، یادآور شد: استکبار جهانی همیشه در پی ایجاد اختلاف بین کشور های اسلامی بوده است، ولی مسلمانان با اتحاد و همبستگی خود به همگان ثابت می کنند که هیچ نیرویی قادر به ایستادگی در مقابل آنها نیست.

فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به خلق حماسه سیاسی توسط ملت ایران اسلامی تصریح کرد: ۲۴ خرداد ماه و حضور مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یک حماسه سیاسی در بعد داخلی بود اما حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس در ابعاد بین‌المللی حماسه سیاسی را محقق کرد.

وی ادامه داد: در این شهرستان نیز مردم و مسئولان باید کنار هم زمینه‌های برگزاری راهپیمایی باشکوه را فراهم کنند و تعامل و همدلی را به اوج رسانند.

او با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های نظام جمهوری اسلامی شاخصه مردمی بودن آن است، گفت:  مردم ولایتمدار ساوجبلاغ در مناسبت‌های مختلف اجتماعی نظیر انتخابات‌ و راهپیمایی‌ها همیشه حماسه آفرین بوده‌اند و امسال نیز شاهد تکرار این اتفاق بودیم.

حدادی گفت: حضور پرشور و گسترده آحاد مردم مومن، روزه دار، پارسا، انقلابی و ولایت مدار ساوجبلاغ در راهپیمایی عظیم روز قدس مرهمی بر دردها و آلام ملت مظلوم و ستم دیده فلسطین و گامی بلند درراستای خنثی سازی توطئه های اخیر و تحقق آرمان آزادی و رهایی کامل قدس شریف از چنگال اشغالگران صهیونیست است.

مسیر راهپیمایی امروز برای اقامه نماز باشکوه جمعه به مصلی شهرستان ساوجبلاغ ختم می شود.

منبع:مهر

جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۳
کد خبر : 45548
بازدیدها: 179

پاسخی بگذارید »