پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سامانه کارت بازرگانی هوشمند در کرج رونمایی شد

danesheroz1 تیر ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
سامانه کارت بازرگانی هوشمند در کرج رونمایی شد

دانش روز: با حضور معاون امور فن آوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران، سامانه کارت بازرگانی هوشمند در کرج مرکز استان البرز به عنوان الگو ˈپایوتˈ در کشور رونمایی شد

 

 

  به گزارش دانش روز، ˈمحمود رضا اتفاقیانˈ روز چهارشنبه درهفتمین جلسه شورای گفت و گو و ایین رونمایی سامانه کارت هوشمند بازرگانی استان البرز افزود: استفاده از کارت های بازرگانی هوشمند به منظور سامان بخشیدن به امور کارت های بازرگانی کشور، با همکاری اتاق ایران، سازمان توسعه و تجارت و اتاق تعاون در سراسر کشور آغاز شده است.

وی گفت: این سامانه در استان البرز به همت معاونت فن آوری، اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران و اتاق البرز به صورت پایلوت به مرحله اجرا رسید.

وی افزود: با توجه به مزایای فن آوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان ابزار توسعه و ارتقا دهنده فضای کسب و کار، راه اندازی و استقرار سامانه یکپارچه کارت هوشمند بازرگانی، به عنوان یک سامانه فراگیر، مطمئن و تسهیل گر؛ برای مدیریت امور مرتبط با کارت های بازرگانی و بر مبنای تفاهم نامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون مرکزی در دستور کار اتاق ایران قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با استقرار این سامانه، اتاق های سراسر کشور، کلیه سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و اتاق های تعاون شهرستان ها تحت پوشش این سامانه قرار می گیرند و همه فرآیند عملیاتی مرتبط با امورکارت های بازرگانی، در این سامانه به صورت کاملاً هوشمند مدیریت می شود.

وی اظهارکرد: اهداف کلان اجرای سامانه، مدیریت موثر و کارآمد فرآیندهای مرتبط با امور کارت بازرگانی، ایجاد وحدت رویه و یکپارچه سازی فرآیندهای مرتبط، برقراری ارتباط با سایر سامانه های مرتبط، کاهش زمان در گردش عملیات تجارت فرامرزی، فرهنگ سازی و ترغیب فعالان اقتصادی به استفاده از تجارت الکترونیک، افزایش امنیت و جلوگیری از کاربردهای سو است.

وی افزود: این سامانه با برقراری ارتباط با سیستم کدینگ گمرک جمهوری اسلامی ایران و حذف مجموعه عملیات مربوط به تایپ و ثبت اطلاعات کارت های بازرگانی در گمرکات سراسر کشور قابل اجرا است.

به گفته وی راه اندازی این سامانه علاوه بر تسهیل و تسریع در اجرای فرآیندهای تجارت خارجی، صحت ثبت اطلاعات کارت های بازرگانی در سامانه های اطلاعاتی گمرکات کشور را تضمین می کند.

وی یادآورشد: صدور کارت بازرگانی هوشمند امکان ارزیابی عملکرد تجار و طبقه بندی آن ها به لحاظ کمیت، کیفیت و نوع صادرات و واردات و بازارهای هدف را بیش از پیش میسر می کند و از بروز سو استفاده های احتمالی می کاهد.

اتفاقیان افزود: با استفاده از کارت های هوشمند بازرگانی، امکان ذخیره اطلاعات فرآیند ها در کارت علاوه بر مشخصات دارنده کارت و استفاده مطمئن از اطلاعات داخلی کارت در صورت بروز موقتی مشکل در شبکه های ارتباطی فراهم می شود که از این طریق، امنیت بالای کارت هوشمند و امکان استفاده از ظرفیت های اعضا برای خدمات رسانی متقابل در قالب یک شبکه سراسری فعالان اقتصادی نیز تامین خواهد شد.

وی توسعه کاربری سیستم های پیشرفته و آشناسازی بازرگانان با مفاهیم تجارت الکترونیکی و فراهم شدن امکان ارائه درخواست صدور کارت و گواهی مبدا بدون نیاز به مراجعه حضوری به اتاق ها نیز از دیگر مزیت های اجرایی شدن سامانه صدور کارت هوشمند بازرگانی دانست.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان البرز نیز در این جلسه گفت: امیدواریم رییس جمهوری منتخب در دولت آینده انتظارات مردم و بخش خصوصی را برآورده و موجب تحول و خلق حماسه اقتصادی شود.

ˈحسین طوسی ˈ ضمن گرامیداشت روز صنعت و معدن افزود: تولید کنندگان کشور طی سه دهه تحریم و فشار اقتصادی پرچم تولید و استقلال کشور را با غیرت و تعصب برافراشته و با وجود تمام مشکلات مقاومت و ایستادگی کرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد: تاثیر مشکلات و تحریم های بین المللی بر تولیدکنندگان، صنعتگران و فعالان بخش تولید کمرنگ تر شده تا آنان با آسودگی به وظایف خود بپردازند.

دبیر و سخنگوی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان البرز در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: استان البرز با دارا بودن بیش از سه هزار واحد صنعتی فعال و پروانه دار با تولیدات و دانش فنی متنوع دارای مشکلاتی نظیر کمبود نقدینگی، نوسانات ارز و غیره است.

وی یاداورشد: پیشنهادات موردی از سوی تشکل ها بصورت تخصصی در کمیسیون ماده دو سازمان توسعه تجارت ایران که با حضور نمایندگان وزارت خانه های ذیربط، انجمن حمایت از تولید کننده و اتاق بازرگانی ایران مطرح می شود؛ در این جلسات نماینده ای از تشکل حضور یافته و از لایحه پیشنهادی خود دفاع می کند.

وی افزود: مخالفت ما با واردات به معنای عام نبوده و باید به جای کالاهای مصرفی ساخته شده و تجملی، مواد اولیه و خام به منظور فرآوری و تولید در بخش صنعت و ایجاد اشتغال و ارزش افزوده وارد کشور شود و برای ورود کالاهایی که در داخل کشور ساخت مشابه دارند با افزایش تعرفه محدودیت ایجاد شود.

طوسی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص بررسی و تصویب طرح تشکیل کنسرسیوم صادراتی خواستار تهیه و تنظیم کامل و جامع اساسنامه کنسرسیوم صادراتی تا پایان مردادماه امسال توسط متولیان امر شد.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۰
کد خبر : 34276
بازدیدها: 628

پاسخی بگذارید »