دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

از مهرماه آغاز می شود:

ساماندهی سرویس های مدارس در کرج از اول مهر

danesheroz1 مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
ساماندهی سرویس های مدارس در کرج از اول مهر

دانش روز: دبیرکارگروه ماده ۱۸ در اجرای طرح ساماندهی سرویس های مدارس کرج از آغاز طرح ساماندهی سرویس های مدارس همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: این طرح برای نخستین بار به صورت پایلوت در شهرستان کرج اجرایی می شود و به همین منظور نیز سه شنبه همایش توجیهی مدیران واحدهای آموزشی برگزار خواهد شد

 به گزارش دانش روز، سید محمدعطری با اعلام این خبر گفت: همایش توجیهی یک هزار و ۲۰۰ نفری طرح ساماندهی سرویس های مدارس صبح روز سه شنبه ۲۲ مرداد ماه ساعت۸:۳۰ با حضور مدیران واحدهای آموزشی شهرستان کرج در سالن همایش های شهیدان نژاد فلاح  برگزار می شود تا طی آن مدیران واحدهای آموزشی با جزئیات بیشتر این طرح آشنا شوند.

وی با اشاره به ابلاغ شیوه نامه ساماندهی سرویس های دانش آموزی مدارس که در سال ۸۷ از سوی نهاد ریاست جمهوری و وزارت کشور تصویب شده و به استانها جهت اجرا ابلاغ شده است؛ این طرح را تشریح کرد و افزود: بر همین اساس اجرای این طرح برای نخستین بار به صورت پایلوت در شهرستان کرج و همزمان با آغاز  مهر ماه ۹۲ اجرایی خواهد شد.

تجهیز سرویس مدارس به GPS و پیام کوتاه هوشمند

وی  افزود: وسایل نقلیه ای که در طرح ساماندهی سرویس های مدارس نسبت به جابجایی دانش آموزان اقدام می کنند مجهز به سیستم GPS و پیام کوتاه هوشمند هستند و به محض سوار شدن دانش آموز در سرویس با ثبت اثر انگشت حضور دانش آموز از طریق پیام کوتاه به اولیاء وی اعلام می شود.

عطری بیان کرد: کلیه رانندگان این سرویس ها از لباس متحدالشکل برخوردار هستند و در صورت توقف و خرابی هر سرویس، وسیله ای جایگزین آن در سطح شهر وجود دارد که از طریق GPS به مرکز اعلام شده تا نسبت به جایگزینی خودرو  لازم صورت گیرد.

دبیرکارگروه ماده ۱۸ شهرستان کرج بیان کرد: تاکنون ۴۵ شرکت از طریق اعلام فراخوان و در قالب پیمانکار طرح، احراز صلاحیت شده اند تا اجرای طرح ساماندهی سرویس های مدارس بدون هیچ گونه مشکلی به نحو مطلوب اجرایی شود.

نرخ گذاری هزینه سرویس براساس مسافت بر روی نقشه

عطری همچنین از طراحی سایت ثبت اطلاعات دانش آموزی نیز خبر داد و گفت: این سایت هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید و طی آن اولیاء می توانند با مراجعه و مشخص کردن فاصله محل زندگی تا مدرسه دانش آموز بر روی نقشه ای که بارگذاری شده مسافت سرویس مدرسه را تعیین کنند تا بر اساس آن کیلومترشمار خورده  و هزینه سرویس دانش آموز تا مدرسه مشخص شود.

وی میزان نرخ هزینه سرویس مدارس را نیز  مصوبه شورای اسلامی شهر ذکر کرد.

شایان ذکر است، در اجرای این طرح  شورای ترافیک استان، شورای ترافیک شهرستان کرج، ،شهرداری کرج، سازمان تاکسیرانی، آموزش و پرورش، پلیس راهنمایی و رانندگی، انجمن اولیاء و مربیان و…همکاری دارند.

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۶
کد خبر : 49800
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »