چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساماندهی سرویس مدارس در کرج به صورت جدی انجام می شود

danesheroz1 شهریور ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
ساماندهی سرویس مدارس در کرج به صورت جدی انجام می شود

دانش روز: سرپرست فرمانداری کرج از اتخاذ تدابیر ویژه در آستانه بازگشایی مدارس مبنی بر ساماندهی سرویس های مدارس خبر داد و بر اهتمام نهادهای مسئول در این بخش تاکید کرد.

به گزارش دانش روز، علی اسدیان در نشست شورای ترافیک کرج در آستانه بازگشایی مدارس اظهار داشت: توسعه، تقویت و بهبود وضعیت حمل و نقل از اهداف و اولویت‌های شورای ترافیک شهرستان به شمار می‌رود.

وی گفت: سرویس دانش‌آموزان مدارس یکی از موضوعات مهم در مقطع بازگشایی مدارس است و ادارات آموزش و پرورش، پایانه ها و سازمان های اتوبوسرانی و تاکسیرانی برای ساماندهی این بخش باید اهتمام ورزند.

سرپرست فرمانداری کرج با تاکید بر ضرورت نظارت بر وضعیت سرویس های ایاب و ذهاب مدارس گفت: بررسی صلاحیت رانندگان و وضعیت فنی و بیمه خودروهای سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان از نکات الزامی است و باید مورد توجه دقیق قرار گیرد.

وی تاکید کرد: همچنین رانندگان خودروهای شخصی علاوه بر بیمه باید بیمه مکمل داشته باشند تا اگر حادثه‌ای اتفاق افتاد دانش‌آموز و خانواده وی متضرر نشوند.

 ایمن سازی مدارس حاشیه جاده ها در اولویت

سرپرست فرمانداری شهرستان کرج افزود: با توجه به کاهش ضریب ایمنی عبور و مرور از آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، راه و شهرسازی و سازمان‌های مرتبط با ترافیک انتظار می‌رود به منظور برقراری نظم و ارتقای ایمنی و با بهر‌ه‌گیری از منابع، موج حاصل از این جابه‌جایی‌ها را به سمت ایمنی بیشتر هدایت کند.

اسدیان همچنین تاکید کرد: ایمن‌سازی مدارس حاشیه جاده‌ها و انتظام‌ بخشی به ترافیک حواشی آنها نیز از دیگر اولویت‌های این شورا است.

 شرکت های تامین خودروی سرویس مدارس کرج مشخص شدند

وی در ادامه از انعقاد تفاهم نامه مبنی بر ساماندهی سرویس مدارس میان آموزش و پرورش، تاکسیرانی، اتوبوسرانی، معاونت حمل و نقل ترافیک و پلیس راهور خبر داد و گفت: و بر این اساس شرکت‌های تامین خودروی سرویس مدارس مشخص شدند.

بازبینی و نصب چراغ ها و علائم راهنمایی و رانندگی، ترمیم آسفالت معابر و بهبود وضعیت خط کشی منتهی به مدارس در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

منبع:مهر

پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰
کد خبر : 61094
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »