جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیرآموزش و پرورش خبر داد:

ساماندهی تابلوهای مدارس کشور/برنامه ایجاد ۵۰۰۰ هزار مدرسه قرآنی ابتدایی

danesheroz خرداد ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
ساماندهی تابلوهای مدارس کشور/برنامه ایجاد ۵۰۰۰ هزار مدرسه قرآنی ابتدایی

دانش روز :وزیر آموزش و پرورش از ابلاغ دستور العمل ساماندهی و اصلاح تابلوی مدارس و همچنین نام و مشخصات پایه‌های مختلف تحصیلی خبر داد

حمیدرضا حاجی‌بابایی در همایش مشترک شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با اشاره به ساماندهی تابلوهای مدارس کشور، اظهار کرد: با تصویب عناوین و مشخصات دوره‌ها و پایه‌های مختلف تحصیلی در شورای عالی آموزش و پرورش و پس از تایید رئیس جمهور، دستور العمل اصلاح تابلوهای مدارس و مشخصات پایه های مختلف تحصیلی به ادارات آموزش وپرورش سراسر کشور ابلاغ خواهد شد.
وی افزود: براساس مفاد این بخشنامه، تابلوی دبستان ها پس از ذکر نام واحد آموزشی به دو دوره اول و دوم دبستان نام گذاری می شود و تابلوی دبیرستان‌های سراسر کشور نیز با ذکر عناوین دوره اول و دوم متوسطه مشخص خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: ادارات آموزش و پرورش و تمامی مدارس کشور موظف هستند در اسرع وقت نسبت به اصلاح نام تابلوهای مدارس، سربرگ ها و مهر واحدهای آموزشی اقدام کنند.
در این مراسم، مهدی نوید ادهم دبیر شورای عالی آموزش وپرورش هم خاطر نشان کرد: از آغاز دوره ابتدایی تا پایان دوره دوره متوسطه  ۱۲ پایه تحصیلی خواهیم داشت که ۶ سال  اول آن ابتدایی است و شامل  ۲ دوره، دوره اول؛ ۳ پایه اول، دوم و سوم با عنوان سه ساله اول ابتدایی و دوره دوم شامل ۳ پایه چهارم، پنجم و ششم با عنوان سه ساله دوم ابتدایی است و ۶ سال دوم متوسطه است که ۳ پایه اول آن یعنی پایه های هفتم، هشتم و نهم  با نام دوره اول متوسطه و ۳ پایه دیگر یعنی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم نیز با عنوان دوره دوم متوسطه مشخص می شود.
حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش همچنین با بیان اینکه مدارس قرآنی از نظر محتوایی از همه مدارس خاص مهم تراست، گفت:  هم اینک آموزش و پرورش با در اختیار داشتن ۵ هزار معلم قرآنی مجرب، امکان بسیار خوبی برای ایجاد یک نهضت در جهت مانوس کردن دانش آموزان با قرآن در مدارس کشور فراهم آورده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳۰۰ مدرسه قرآنی در حال  فعالیت هستند، افزود: تعداد این مدارس با تلاش و برنامه ریزی دقیق به ۵ هزار مدرسه افزایش خواهد یافت.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دانش آموزان دوره ابتدایی در مدارس قرآنی باید از برنامه های آموزشی و پرورشی ویژه و فضای پویا و سازنده ای برخوردار باشند.
حاجی بابایی در این همایش همچنین خواستار بررسی زمینه صدور مجوز تاسیس مدارس غیردولتی قرآنی شد.

 

یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر : 23289
بازدیدها: 308

پاسخی بگذارید »